Thomasas Suessli sakė „Blick“, kad vis dėlto svarbu „atskirti taikos vykdymo įsipareigojimus ir taikos palaikymo įsipareigojimus. „Taikos vykdymas reiškia, kad taika turi būti įvedama ginklu. Tokiu atveju Šveicarija nedalyvaus“, – pabrėžė jis.
Pasak jo, taikos palaikymas galėtų prasidėti, kai Rusija ir Ukraina susitars nutraukti karo veiksmus ir sutiks, kad Jungtinės Tautos (JT) pasiųstų taikos palaikymo pajėgas taikai garantuoti.
Taikos vykdymas reiškia, kad taika turi būti įvedama ginklu.
„Jei mums būtų įsakyta dalyvauti misijoje, sukurtume mokymo koncepciją mokyti ir parengti mūsų karius. Tada pradėtume juos verbuoti ir mokyti“, – sakė Th. Suessli. Jis pridūrė, kad Šveicarija „greičiausiai galėtų suteikti maždaug 200 karių per devynis ar dvylika mėnesių“.
Kariuomenės vadas paaiškino, kad taikos palaikymas reiškia, jog ginklus būtų galima dislokuoti tik savigynai, kaip pavyzdį paminėjo Kosovą, kur šveicarų kariai tarnauja NATO vadovaujamose pajėgose.
Th. Suessli sakė, kad kol kas neaišku, ko reikėtų JT ir ką nuspręstų parlamentas, todėl visa tai – „hipotetiniai klausimai, nes dar nėra nei taikos, nei JT prašymo“.