Kinija ragina dėl viruso solidarizuotis, o ne kaltinti Pereiti į pagrindinį turinį

Kinija ragina dėl viruso solidarizuotis, o ne kaltinti

2020-04-22 07:32

Kinija antradienį sakė, kad dabar laikas demonstruoti solidarumą ir bendradarbiauti, o ne kaltinti ir politizuoti, jos diplomatams Niujorke oficialiai perduodant medicininių priemonių dovaną šiam koronaviruso pandemijos smarkiai paveiktam miestui.

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / Pixabay nuotr.

Generalinis konsulas Huang Pingas per internetu surengtą ceremoniją priminė, kad Kinijos prezidentas Xi Jinpingas (Si Dzinpingas) ir JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) kovo 17 dieną kalbėdamiesi telefonu „ragino abi mūsų šalis ir pasaulį bendradarbiauti kovojant su epidemija“.

„Kaip dvi didžiausios pasaulio ekonomikos, Kinija ir Jungtinės Valstijos turi vadovauti kovos su koronavirusu pastangoms, – sakė Huang Pingas. – Dabar ne laikas kaltinimams. Laikas solidarumui, bendradarbiavimui ir abipusei paramai.“

Nors kelias savaites D. Trumpas gyrė prezidento Xi Jinpingo darbą stabdant pandemiją, vėliau jis pažėrė kaltinimų Kinijai ir sustabdė JAV finansavimą Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO), esą tik kartojusiai Pekino dezinformaciją.

Kinijos ambasadorius Jungtinėse Tautose Zhang Junas (Džang Dziunas) pabrėžė daugiašališkumo svarbą ir sakė, kad „gyvename viename pasaulyje“, o COVID-19 „nepripažįsta sienų“.

„Mums reikia remti Jungtinių Tautų ir PSO vadovaujamą bei koordinavimo vaidmenį nugalint COVID-19 – bendrą visos žmonijos priešą, – sakė jis. – Turėtume tvirtai priešintis pandemijos politizavimui ir šalinti visas kliūtis, trukdančias mums bendradarbiauti.“

Huang Pingas sakė, kad amerikiečiai „nedvejodami padėjo“ Kinijai, kai jos padėtis buvo labai sunki, o Kinijos konsulatas bei misija JT padovanojo 25 tūkst. kaukių N95, 2 000 apsauginių kostiumų ir 75 tūkst. porų medicininių pirštinių, pasiekusių Niujorką praėjusį savaitgalį.

Pasak Huang Pingo, negalutiniai apskaičiavimai rodo, kad Kinija padovanojo Jungtinėms Valstijoms iš viso tūkstantį dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų, 6,55 mln. kaukių, 310 tūkst. porų chirurginių pirštinių, 150 tūkst. apsauginių akinių ir 32 tūkst. apsauginių kostiumų. Didelė dalis šių priemonių buvo skirta Niujorkui.

Niujorko miesto komisarė tarptautiniams reikalams Penny Abeywardena (Peni Abeivardena) padėkojo Kinijai už „itin dosnią auką“ ir sakė, kad „to labai reikia mūsų sveikatos apsaugos darbuotojams“. Ji pridūrė: „Mes absoliučiai dėkingi, kad per šią kovą esate su mumis.“

P. Abeywardena nurodė, kad naujausia dovana jau keliauja sveikatos priežiūros darbuotojams.

Ji taip pat paminėjo išpuolius prieš kinų kilmės amerikiečius dėl COVID-19 atsiradimo Kinijoje ir sakė, kad Niujorko miestas „netoleruos jokio [kinų] bendruomenės puldinėjimo ar diskriminavimo“.

Ir generalinis konsulas, ir ambasadorius JT išreiškė viltį, kad siunta padės Niujorkui laimėti kovą su pandemija.

Zhang Junas sakė norintis pabrėžti, kad gyvendami Niujorke „džiaugiamės kartu su juo ir kenčiame skausmą kartu su juo“. Pasak jo, jis su žmona kasdien 19 valandą išeina į savo balkoną ir drauge su kaimynais ploja svarbiausiems miesto darbuotojams.

„Nuoširdžiai tikiuosi, kad su visų niujorkiečių vienybe nugalėsime pandemiją ir sugrąžinsime Niujorką į dinamišką ir spalvingą gyvenimą“, – sakė ambasadorius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų