Kinijos miestuose pradėta masinė milijonų gyventojų tyrimo nuo COVID-19 programa

 • Teksto dydis:

Kinijos miestuose sekmadienį paskelbta masinė milijonų žmonių tyrimo nuo COVID-19 programa ir įvesti nauji kelionių apribojimai, sveikatos priežiūros institucijoms siekiant sustabdyti didžiausią koronaviruso protrūkį per kelis pastaruosius mėnesius.

Kinija sekmadienį pranešė apie 75 naujus koronaviruso atvejus, iš kurių 53 buvo vietiniai. Pranešama, kad protrūkis siejamas su rytinėje šalies dalyje esančiu oro uostu, o virusas išplito į daugiau nei 20 miestų ir daugiau nei dešimtį provincijų.

Protrūkis yra geografiškai didžiausias Kinijoje per kelis mėnesius. Pernai šaliai pavyko sėkmingai suvaldyti viruso plitimą.

Visgi liepą Nankino oro uoste rytinėje Dziangsu provincijoje paplito lengvai užkrečiama koronaviruso delta atmaina.

Institucijos jau yra atlikusios tris 9,2 mln. miesto gyventojų tyrimo etapus, įvesdamos karantiną šimtams tūkstančių žmonių, kad pažaboti protrūkį. Pekinas protrūkį paaiškino delta atmaina ir turizmo sezono įkarščiu.

Institucijos taip pat mėgina atsekti daugiau nei 5 tūkst. žmonių visoje šalyje, dalyvavusių teatro festivalyje turistiniame Hunano provincijos Džangdziadzijėje mieste, kuriame karantinas paskelbtas visiems 1,5 mln. gyventojų ir buvo uždarytos visos turistų mėgstamos vietos, kai paaiškėjo, jog keturių lankytojų tyrimai buvo teigiami.

Sveikatos apsaugos pareigūnų teigimu, nedidelį protrūkį Džangdziadzijėje sukėlė keliautojai iš Nankino, o liga išplito daugiau nei į 20 miestų.

„Džangdziadzijė dabar tapo naujuoju Kinijos epidemijos plitimo centru“, – šeštadienį žurnalistams teigė virusologas Zhong Nanshanas (Džong Nanšanas).

„Privalome plačiau išplėsti tinklą, atsekdami artimus užsikrėtusiųjų delta atmaina kontaktus“, – pažymėjo sveikatos specialistas.

Sekmadienį Pekinas pranešė apie tris lokalius protrūkio atvejus, susijusius su Kinijos sostinės pakraštyje gyvenančia šeima, kuri neseniai grįžo iš Džangdziadzijėje, pranešė vietos sveikatos biuras.

Pekinas nutraukė visą susisiekimą geležinkeliais, autobusais ir oru su rajonais, kuriuose buvo nustatyti koronaviruso atvejai.

Kinijos sostinė taip pat užvėrė duris turistams, nepaisydama vasaros atostogų sezono piko, leisdama atvykti tik „būtinu reikalu“ tiems keliautojams, kurių tyrimai yra neigiami.

Sekmadienį taip pat buvo pranešta apie naujus atvejus Hainano saloje – dar vienoje populiarioje turistų lankomoje vietoje, taip pat Ningsios ir Šandongo provincijose, pranešė pareigūnai.

Šalis taip pat kovoja su nesusijusiu koronaviruso atvejų skaičiaus padidėjimu potvynių nusiaubtame Džengdžou mieste Henano provincijoje, kai paaiškėjo, jog dviejų ligoninės, kurioje gydomi iš užsienio atvykę koronaviruso sergantys asmenys, valytojų tyrimai buvo teigiami.

Aptikus 30 lokaliai plintančių atvejų, sekmadienį institucijos nurodė atlikti visų 10 mln. gyventojų tyrimus, o miesto sveikatos apsaugos komisijos vadovas buvo atleistas iš pareigų.

Pasirodžius pranešimų, kad kai kurie iš naujai užsikrėtusių buvo paskiepyti, sveikatos apsaugos pareigūnai pažymėjo, jog tai yra „normalu“, ir pabrėžė skiepų svarbą kartu su kitomis griežtomis priemonėmis.

„Vakcinos nuo COVID-19 teigiama apsauga nuo delta atmainos gali būti šiek tiek mažesnė, tačiau dabartinės vakcinos vis dar turi gerą prevencinį ir apsauginį poveikį prieš šią atmainą“, – teigė Kinijos ligų kontrolės ir prevencijos centro virusologas Fengas Zijianas.

Iki šiol Kinijoje paskirstyta daugiau nei 1,65 mlrd. vakcinų nuo COVID-19 dozių, pranešė Pekino nacionalinė sveikatos komisija (NHC). Pranešime nenurodyta, kiek žmonių yra visiškai paskiepyti.NAUJAUSI KOMENTARAI

ogi

ogi portretas
tokiais metodais bus reguliuojama populiacija kurie lojalus valdziai liks kti bus letai uzmigdyti kaip balastas o juos pakeis klonai uzprogramuoti lojalumui tai samokslo teorija ?;;;;;;;
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių