Kinijos premjeras pažadėjo Australijai naują didžiųjų pandų pamainą

Kinija paskolins Australijai „žavių“ didžiųjų pandų, kurios pakeis palikuonio taip ir nesusilaukusią populiariąją porą Adelaidės zoologogijos sode, sekmadienį paskelbė šalyje viešintis Kinijos premjeras Li Qiangas.

Adelaidės zoologijos sodas tapo namais pandoms Wang Wang ir Fu Ni 2009-aisiais.

Kinija juos laikinai perdavė Australijai pagal pasaulinį rūšių saugojimo planą, kuris pasitarnauja ir kaip „pandų diplomatijos“ priemonė.

Zoologijos sode apsilankęs Kinijos premjeras pranešė, kad didžiosios pandos keliaus namo.

„Wang Wang ir Fu Ni nebuvo namie 15 metų – spėju, kad jos turėjo labai pasiilgti savo namų – todėl grįš į Kiniją iki šių metų pabaigos“, – sakė L. Qiangas.

„Tačiau galiu jums pasakyti, kad parūpinsime naują porą tokių pat gražių, mielų ir žavių pandų kaip įmanoma greičiau“, – pažadėjo jis.

L. Qiangas taip pat informavo, kad Pekinas pateiks Australijai kandidatų, iš kurių ji galės rinktis.

Kinijos vyriausybės vadovas šeštadienį Adelaidėje pradėjo keturių dienų trukmės vizitą Australijoje. Tai pirmas tokio aukšto rango Kinijos atstovo vizitas Australijoje per septynerius metus.

Tikimasi, kad šalys suintensyvins bendradarbiavimą – visai neseniai Pekinas atšaukė prekybos sankcijas pagrindinėms Australijos eksporto prekėms.

Kinijos premjeras teigė prisiminęs, kad apie šiemet besibaigiantį šalių susitarimą dėl pandų jam dukart priminė Australijos užsienio reikalų ministrė Penny Wong, kuri pernai lapkritį lankėsi Pekine.

Kinija yra didžiausia Australijos prekybos partnerė. Jai pernai teko beveik 30 proc. Australijos eksporto, įskaitant pagrindines žaliavas – geležies rūdą ir anglis.

2023 m. šalių prekyba siekė 327 mlrd. Australijos dolerių (216 mlrd. JAV dolerių).NAUJAUSI KOMENTARAI

Pil.

Pil. portretas
Kam jos reikalingos ,jos ir kiti gyvūnai turi gyventi savo gyvenimą o ne narvuose ,nelaisvėje.

Klasta

Klasta portretas
Pandos retuosius metalus užvalde? Fui
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių