Pereiti į pagrindinį turinį

Kolumbijos prezidentui įteikta katalikiškoji Nobelio premija

2016-12-18 07:46
BNS inf.

Kolumbijos prezidentas Juanas Manuelis Santosas (Chuanas Manuelis Santosas) už pastangas siekiant taikos susitarimo su savo šalies marksistų sukilėliais FARC šeštadienį gavo „Žibinto“ (Lampara) taikos premiją – „katalikiškąjį Nobelį“.

Juanas Manuelis Santosas Juanas Manuelis Santosas Juanas Manuelis Santosas Juanas Manuelis Santosas Juanas Manuelis Santosas

Apdovanojimas Italijos mieste Asyžiuje buvo įteiktas praėjus savaitei nuo ceremonijos Osle, kur J.M. Santosas atsiėmė tikrąją Nobelio taikos premiją, paskirtą jam už darbą siekiant užbaigti pusę amžiaus trukusį ir daugiau kaip 260 tūkst. gyvybių pareikalavusį konfliktą.

„Norėjau būti taikos savo šaliai instrumentas, ir tarp prisidėjusių šiame darbe prie manęs, buvo daug taikos instrumentų“, – sakė jis, atsiėmęs „Šv. Pranciškaus žibinto“ – katalikų taikos simbolio – apdovanojimą.

„Šiandien noriu paprašyti šventojo Pranciškaus ir toliau įkvėpti mus, kad ši taika, dėl kurios susitarėme, būtų jaučiama kiekviename Kolumbijos mieste, kaime ir (kiekvienoje) šeimoje“, – pridūrė prezidentas.

Į Asyžių J.M. Santosas nuvyko kitą dieną po susitikimo Vatikane su popiežiumi Pranciškumi, kuris suvedė jį su jo pirmtaku Kolumbijos prezidento poste Alvaro Uribe (Alvaru Uribe).

Vietoj kalėjimo – vieta parlamente

A. Uribe vadovavo tiems, kas nepritaria praėjusį mėnesį ratifikuotam susitarimui su Kolumbijos revoliucinėmis ginkluotosiomis pajėgomis (FARC). Spalio mėnesį per referendumą kolumbiečiai atmetė ankstesnę susitarimo versiją.

Buvęs prezidentas ir jo sąjungininkai tvirtina, kad susitarimu suteikiamas nebaudžiamumas karo nusikaltimus dariusiems sukilėliams ir, užuot atsidūrę kalėjime, jie gauna vietas parlamente.

Rinkėjams nedidele persvara atmetus ankstesnį susitarimą, vyriausybė ir FARC dėl jo susiderėjo iš naujo ir nusprendė jį ratifikuoti Kongrese – nerizikuojant antru referendumu.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų