Gydytojų komisija, kuriai vadovauja Ukrainos sveikatos apsaugos viceministrė Raisa Moisejenko, antradienį atvyko į 5-ąją Charkovo centrinę klinikinę ligoninę įvertinti sąlygų, kuriomis turi būti gydoma buvusi premjerė Julija Tymošenko.
Ligoninės vadovas palydėjo komisiją į pastatą, pranešė „Interfax“ reporteriai.
Atliekant apžiūrą dalyvavo Berlyno klinikos „Charite“ atstovas Lutzas Harmsas.
Kaip sakė ligoninės vyriausiasis gydytojas Michailas.Afanasjevas, gydytojas iš Vokietijos yra neurologijos specialistas, kuris anksčiau taip pat dirbo psichiatru ir neurochirurgu.
„Mes truputį pabendravome ir jis, gydytojas, paliko malonų įspūdį“, - pažymėjo vyriausiasis gydytojas.
Į žurnalistų klausimą, ar gydymo pradžiai netrukdys ilgas J.Tymošenko bado streikas, ligoninės vadovas atsakė, kad reikėtų palaipsniui, stacionaro sąlygomis, užbaigti badavimą.
„Badavimas nėra kliūtis gydymui pradėti, bet pirmuoju etapu medikamentinį gydymą reikia taikyti atsargiai“, - pabrėžė M.Afanasjevas.
Po šio vizito R.Moisienko sakė, kad specialistas iš Vokietijos sąlygas ligoninėje įvertino palankiai.
„Jis susipažino su gydytojais, pabendravo su klinikos vadovai, susipažino su sąlygomis, kurios buvo sudarytos, siekiant priimti apžiūrai ir reabilitacijai Juliją Tymošenko, - nurodė viceministrė. – Vokiečių gydytojas taip pat apžiūrėjo turimą diagnostiko įrangą ir… nurodė, kad Ukrainos ligoninė pasiruošusi Tymošenko gydymui.“
J.Tymošenko šalininkai, susirinkę netoli Charkovo kalėjimo, sakė, kad buvusi premjerė iš jo teritorijos nebuvo išvežta.
Ligoninėje budintys policininkai neoficialiai kalbėjo, kad J.Tymošenko vargu ar bus atvežta šiandien.
Valstybinės automobilių inspekcijos darbuotojai taip pat saugo ligoninę ir įleidžia tik automobilius su pacientais. Ryte ligoninę patikrino sprogmenų ekspertų komanda su dresuotais šunimis.
Kaip jau buvo pranešta, gegužės 4 dieną, po susitikimo su gydytojais iš klinikos „Charite“, J.Tymošenko davė preliminarų sutikimą gegužės 8 dieną gultis į geležinkeliečių ligoninę, bet su sąlyga, kad į ją atvyks gydytojai iš Vokietijos.
Naujausi komentarai