Rusijos puolimas Ukrainoje tęsiasi jau antrus metus, o kariniai analitikai nurodo, kad mūšio lauke provakarietiškos šalies rytuose susidarė aklavietė.
„Kremliuje nekalbama apie kokią nors mobilizacijos bangą“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.
Jis kalbėjo po to, kai Rusijos žiniasklaida pranešė, jog Maskvoje ir keliuose kituose miestuose studentai gavo šaukimo į kariuomenę pranešimus.
„Tiesą sakant, apie tai girdžiu pirmą kartą, – teigė D. Peskovas. – Kokie pranešimai? Tiesą sakant, net nežinau.“
Kremliuje nekalbama apie kokią nors mobilizacijos bangą.
2022 metų vasarį pasiuntęs savo kariuomenę į Ukrainą, prezidentas Vladimiras Putinas rugsėjį įsakė surengti „dalinį“ karinį šaukimą reguliariosioms pajėgoms sustiprinti – tai tapo pirmąja karine mobilizacija Rusijoje nuo Antrojo pasaulinio karo laikų.
Šimtai tūkstančių vyrų buvo pašaukti į kariuomenę, o dar dešimtys tūkstančių pabėgo į užsienį.
D. Peskovas teigė, kad vyksta Rusijos šaukimo į kariuomenę sistemos modernizavimo ir skaitmeninimo darbai, susiję su „konstitucine Rusijos piliečių pareiga atlikti privalomąją karinę tarnybą“.
Praėjusią savaitę V. Putinas pasirašė teisės aktą, kuriuo siekiama sukurti skaitmeninių šaukimų sistemą. Pagal ją Maskvos puolimo Ukrainoje metu vyrams gali būti uždrausta išvykti iš šalies.
Įstatymo projektas buvo skubotai priimtas parlamente, kur net Kremliui palankūs įstatymų leidėjai skundėsi, kad jį gaubė paslapties skraistė.
Asmenys, kurie gavę elektroninį šaukimo į kariuomenę pranešimą neatvyks į karinį komisariatą, negalės imti paskolų, registruoti nekilnojamojo turto ir dirbti kaip individualūs verslininkai.
Rusijos politikos analitikė Tatjana Stanovaja teigė, kad žaibiškai priimdamas teisės aktus Kremlius siekia sukurti „skaitmeninę visuomenės kontrolės sistemą“.