Latvija: COVID pažymėjimą turintiesiems nebereikės karantinuotis arba testuotis atvykus

Latvijoje nuo birželio 16 dienos švelninami reikalavimai asmenims, atvykstantiems iš užsienio, naujienų agentūrai BNS antradienį pranešė Latvijos transporto ministerija.

Nuo rytojaus draudimas vykti nebūtinų kelionių į užsienį ir reikalavimas atlikti COVID-19 testą bei karantinuotis įvažiavus į Latviją bus atšaukti asmenims, kurie galės pateikti skaitmeninį COVID pažymėjimą, įrodantį, kad jie yra vakcinuoti nuo koronaviruso arba per pastaruosius šešis mėnesius juo persirgo.

Augant paskiepytų gyventojų daliai ir mažėjant naujai registruojamų COVID-19 atvejų skaičiui ministrų kabinetas nusprendė atšaukti reikalavimus epidemiologiniam saugumui užtikrinti tiems, kurie baigė vakcinaciją arba persirgo COVID-19.

Pereinamuoju laikotarpiu, kuris truks iki rugsėjo 1 dienos, užteks pateikti dokumentą anglų arba šalies, į kurią vykstama, kalba. Bus priimami popieriniai arba skaitmeniniai pažymėjimai, turimi išmaniajame įrenginyje.

Pakeitimuose taip pat numatyta, kad į Latviją atvykstantys vaikai iki 12 metų neturės pateikti dokumento dėl neigiamo testo rezultato, tačiau jiems bus taikomi tokie patys reikalavimai dėl saviizoliacijos kaip ir juos lydintiems asmenims. Jeigu vaiką lydinčiam asmeniui izoliuotis nereikia, to daryti nereikės ir vaikui.

Ateityje tam, kad epidemiologinė padėtis šalyje būtų pripažinta saugia, sergamumas per dviejų savaičių laikotarpį joje negalės viršyti 75 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Dabar šis reikalavimas yra 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Dabar galiojantis draudimas atvykti į Latviją be būtinos priežasties, reikalavimas atlikti testą prieš kelionę ir po jos, bei reikalavimas izoliuotis paskiepytiems arba persirgusiems asmenims galios tik asmenims, atvykstantiems iš šalių, kur pavojus užsikrėsti yra ypač didelis.

COVID-19 pažymėjimo neturintys – nevakcinuoti, nepersirgę ir neigiamo COVID testo atsakymo neturintys asmenys – galės atvykti į Latviją be svarbios priežasties iš Europos Sąjungos, Europos ekonominės erdvės šalių, Šveicarijos ir Jungtinės Karalystės, taip pat mažai pavojingų trečiųjų šalių, tačiau nevakcinuoti asmenys turės prieš kelionę testuotis, o atvykę – karantinuotis. Grįžtantieji iš trečiųjų šalių, kur pavojus užsikrėsti yra didelis, turės daryti COVID-19 testą atvykę į Latviją.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių