Latvija Ukrainai siųs raketas „Stinger“, Portugalija – šarvuočius

Latvija atsakė į Ukrainos prašymą dėl priešlėktuvinių raketų ir priėmė sprendimą padovanoti visas likusias Latvijos kariuomenės turimas priešlėktuvines sistemas „Stinger“, sakė Latvijos gynybos ministrė Inara Murniece (Inara Mūrniecė) Ramšteine, Vokietijoje vykusiame Ukrainos gynybos kontaktinės grupės posėdyje.

Tuo tarpu Portugalija nusprendė suteikti Ukrainai penkis gelbėjimo ir medicininius šarvuočius. Apie tai socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė Portugalijos krašto apsaugos ministrė Helena Carreiras (Helena Kareiras).

„Portugalija siųs Ukrainai penkis gelbėjimo ir medicininius šarvuočius – tris M113 tipo ir dvi M577 tipo“, – rašė H. Carreiras.

Susitikime Ramšteine gynybos ministrai išreiškė pasirengimą toliau teikti Ukrainai reikalingą paramą.

„Latvija atsakė į Ukrainos prašymą pristatyti priešlėktuvines raketas ir priėmė sprendimą paaukoti visas likusias sistemas „Stinger“. Padarysime viską, kad jos būtų pristatytos kuo greičiau“, – teigė I. Murniece.

Be to, Latvija toliau įgyvendina plataus masto Ukrainos karių mokymo programą.

„Mūsų tikslas buvo padvigubinti Ukrainos karių, kuriuos mokome, skaičių, palyginti su 2022 metais. Šiandien matome, kad mums pavyks apmokyti dar daugiau įvairaus lygio karių. Esu tikra, kad iki šių metų pabaigos Latvija bus parengusi beveik 3 000 Ukrainos karių“, – sakė ministrė.

Kartu I. Murniece pažymėjo, kad Latvija kartu su kitomis sąjungininkėmis rengia naują iniciatyvą dėl Ukrainos karių mokymo Latvijoje.

„Labai svarbu, kad visas demokratinis pasaulis neleistų, jog visuomenė pavargtų nuo šio karo, nes būtent to tikisi Rusija“, – teigė ji.

Ukrainos gynybos kontaktinės grupės susitikimas sujungė daugiau nei 50 pasaulio šalių, remiančių Ukrainos gynybą ir siunčiančių karinę įrangą, reaguodamos į 2022 metų Rusijos invaziją.

 


Šiame straipsnyje: LatvijaPortugalijakaras UkrainojeHelena Carreiras

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių