Pereiti į pagrindinį turinį

Latvijos premjerė: reikia sustabdyti Rusijos „šešėlinio laivyno“ laivų judėjimą Baltijos jūroje

2024-12-29 19:37
BNS inf.

Latvijos ministrė pirmininkė Evika Silina (Evika Silinia) sekmadienį interviu Britanijos transliuotojui BBC pareiškė, kad Rusijos „šešėlinio laivyno“ laivų judėjimas Baltijos jūroje turi būti sustabdytas.

Evika Silina
Evika Silina / P. Peleckio / BNS nuotr.

Komentuodama planuojamas sugriežtinti sankcijas Rusijos tanklaivių „šešėliniam laivynui“, E. Silina sakė, kad šiuo klausimu reikia ryžtingo ir kolektyvinio atsako.

Ji pažymėjo, kad Rusija gali panaudoti tarptautinę teisę kaip hibridinį ginklą su savo „šešėliniu laivynu“, kaip ji jau daro su migrantais Baltarusijos pasienyje.

Latvijos vyriausybės vadovė atkreipė dėmesį į tai, kad šią savaitę Baltijos jūroje sulaikytame laive, kaltinamame povandeninio kabelio Baltijos jūroje sugadinimu, buvo rasta krovininiams laivams nebūdinga šnipinėjimo įranga.

E. Silina pabrėžė, kad išpuoliai prieš kritinę infrastruktūrą Baltijos jūros regione turi būti sustabdyti, o Latvija jau suderino savo veiksmus su NATO, įskaitant naujas Aljanso nares Suomiją ir Švediją, siekdama šio tikslo.

Premjerė išreiškė viltį, kad artimiausiuose Europos Sąjungos (ES) susitikimuose netrukus bus sugriežtintos sankcijos Rusijos „šešėliniam laivynui“.

Paklausta, kokios sankcijos turėtų būti įvestos, E. Silina nurodė, kad turėtų būti sustabdytas Rusijos „šešėlinio laivyno“ laivų judėjimas Baltijos jūroje.

Kalbėdama apie šią savaitę įvykusį incidentą, kai sugadintas kabelis, ministrė pirmininkė gyrė Estijos ir Suomijos reakciją ir atkreipė dėmesį į tai, kad Baltijos jūros šalys turi turėti galimybę sulaikyti laivus, kurie šiuose vandenyse nepaiso tarptautinės teisės ir gali kelti grėsmę kritinei infrastruktūrai.

Turime rasti būdą, kaip užkirsti kelią tam, kad per Baltijos jūrą neplauktų tiek daug laivų, galinčių pakenkti mūsų ypatingos svarbos infrastruktūrai.

„Turime rasti būdą, kaip užkirsti kelią tam, kad per Baltijos jūrą neplauktų tiek daug laivų, galinčių pakenkti mūsų ypatingos svarbos infrastruktūrai“, – sakė E. Silina.

Ji pripažino, kad tam tikrų valstybių narių, pavyzdžiui, Vengrijos ir Slovakijos, pozicija šiais klausimais gali apsunkinti bendrą ES sprendimų priėmimą, tačiau tai nėra pirmas kartas, kai susiduriama su tokiais iššūkiais.

„Labai tikimės, kad mums pavyks koordinuoti šias sankcijas visoje Europoje, nes iki šiol jau gerai koordinavome kitas sankcijas. (...) Mes rasime savo būdą“, – sakė E. Silina BBC.

Visgi politikė neneigė, kad sankcijų veiksmingumas gali susilpnėti nesant visiško ES sutarimo.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Pakrante

Tu čia įdomiai parašiai,prisproges nebuciau sugalvojęs !
1
0
Putinas - kapitalizmo draugas.

Taip. Reikia stabdyti kol minkstabybis Putinas sedi Kremliaus pozemiuose apsisikes. Nebijokit nieko jis nedarys, nes alga jam moka Amerika ir dar Rusijos liaudis leidzia vogti kiek tiktai nori visiems jo pasidavusiems generolams.
1
-2
Visi komentarai (2)

Daugiau naujienų