Pasak jo, Lenkija norėtų taikyti tokį patį modelį, koks veikia tarp Ukrainos ir Rumunijos. Pagal šį modelį Kyjivas išduoda licencijas tam tikrų prekių eksportui, o Bukareštas stebi situaciją prie sienos Rumunijoje. Dėl to procesas yra skaidrus „ir mes žinome mastą“, sakė Cz. Siekierskis.
Ministras pripažino, kad derybos su Ukraina nebuvo lengvos, bet jis apgynė Lenkijos poziciją. Pasak Cz. Siekierskio, net ES pradeda suprasti, kad „jei nenustatys taisyklių, ūkininkų nepasitenkinimas išplis visoje Europoje ir visose ES narėse“.
„Kol nesusiderėsime dėl dvišalių prekių pervežimo taisyklių, embargas nebus panaikintas“, – sakė jis ir pridūrė, kad embargo problema bus aptariama tik susitarus dėl taisyklių.
Lenkijos ministras pabrėžė, kad pajamos, gautos iš visiško liberalizavimo, nepatenka į Ukrainos biudžetą ar Ukrainos ūkininkams. „Didžioji jų dalis atitenka oligarchams, valdantiems didžiulius žemės plotus. Mes žinome, kokia yra dirvožemio kokybė, todėl gamyba ten klesti“, – sakė Cz. Siekierskis.