LGBTQ aktyvistai nepaiso „EuroPride“ eitynių draudimo Serbijoje

Belgrade policija šeštadienį sulaikė kelias dešimtis žmonių, LGBTQ aktyvistams renkantis į „EuroPride“ eitynes, kurias Serbijos vyriausybė uždraudė.

Serbijos Vidaus reikalų ministerija antradienį uždraudė „EuroPride“ eitynes, turėjusias tapti svarbiu visos Europos LGBTQ teisių šalininkų susibūrimo Belgrade elementu. Draudimo priežastimi pareigūnai nurodė susirūpinimą saugumu dešiniojo sparno grupėms pagrasinus rengti protestus.

„EuroPride“ kasmet vyksta vis kitoje šalyje, o kandidatėje į Europos Sąjungos nares Serbijoje šis renginys turėjo vykti pirmą kartą.

„Mes kovojame už šalies ateitį“, – šeštadienį sakė Luka, nenorėjęs skelbti savo pavardės.

Belgradui buvo daromas tarptautinis spaudimas atšaukti draudimą. Vieną tokio pobūdžio raginimą pasirašė daugiau kaip 20 ambasadų, įskaitant JAV, Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos atstovybes.

Serbijoje tos pačios lyties asmenų santuokos teisiškai nepripažįstamos, o homofobija tebėra giliai įsišaknijusi, nepaisant to, kad per daugelį metų pavyko sumažinti diskriminaciją.

„Mes, kaip aktyvistai, pasinaudosime savo demokratine pilietinio nepaklusnumo teise ir protestuosime“, – šeštadienį pareiškė Belgrado „Pride“ organizatoriai, teismui atmetus jų apeliaciją dėl draudimo.

Vidaus reikalų ministerija taip pat uždraudė bet kokius atsakomuosius protestus, bet kai kurios kraštutinių dešiniųjų grupės pažadėjo mitinguoti ir rinktis prie bažnyčių.

Ministerija pranešė, kad šeštadienį buvo sulaikytas 31 žmogus, bet detalių nepateikė. Naujienų agentūros AFP reporteriai matė, kad keli sulaikytieji buvo atėję protestuoti prieš „Pride“ dalyvius.

JAV ambasada paragino savo piliečius vengti renginio „dėl tikėtinų nevaldomų minių, smurto ir galimų baudų“.

Žmogaus teisių organizacijos ir Europos Sąjunga taip pat ragino Serbijos vyriausybę atšaukti eitynių draudimą.

Dvejas pirmąsias „Pride“ eitynes Belgrade – 2001 ir 2010 metais – lydėjo smurtas. Nuo 2014-ųjų eitynės rengiamos reguliariai, tačiau per jas budi gausios teisėsaugos pajėgos.

Oficialus „EuroPride“ draudimas paskelbtas praėjus kelioms dienoms po to, kai tūkstančiai žmonių dalyvavo prieš „EuroPride“ nukreiptoje demonstracijoje Belgrade, kur baikeriai, stačiatikių dvasininkai ir kraštutinių dešiniųjų nacionalistai reikalavo uždrausti šias eitynes.


Šiame straipsnyje: EuroPrideLGBTeitynėsSerbija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Serbai atlaikė

Serbai atlaikė portretas
žudikų natosų 1000 bomberių antskrydžius, nepripažino okupantų kosovarų nepriklausomybės. Atlaikys iš iškrypėlių sambrūzdį.

Aha

Aha portretas
Kokie dar aktyvistai? Nevykeliai , minkstakiausiai...

iki 10metu

iki 10metu portretas
ir bus tvarka, visi py de ra i ir gaisenos lezbes vel sedes savo pri perstuose kampuose!!!
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių