Tailando sostinės gatvėse pastarąsias tris dienas vykę "raudonmarškinių" protestuotojų ir kariuomenės susirėmimai nusinešė jau 36 žmonių, tarp jų vieno kario, gyvybes.
Maištininkai nepasiduoda
Antivyriausybinių protestų dalyviai pirmadienį atsisakė vykdyti valdžios ultimatumą ir palikti savo tvirtovę Bankoko centre. Reikalavimas padaryti tai iki 15 val. vietos laiku buvo išplatintas per televiziją, garsiakalbius ir SMS žinutėmis. Bet maždaug 5 tūkst. žmonių nepaliko draudžiamos zonos. Moterys ir vaikai prisiglaudė Bankoko centre esančioje šventykloje.
Demonstrantai reikalauja, kad kariai nustotų šaudyti į juos tikromis kulkomis ir sutinka pradėti derybas tarpininkaujant Jungtinėms Tautoms. Valdžia teigia sėsianti prie derybų stalo tik tuomet, kai maištininkai paliks savo stovyklą Bankoko centre.
Žuvo maištininkų lyderis
Protestų ir smurto banga užliejo Bankoką praėjusį ketvirtadienį. Nuo to laiko per neramumus žuvo mažiausiai 36 žmonės, dar keli šimtai buvo sužeisti.
Vienas 31 metų karys, priklausantis Tailando oro pajėgoms, buvo pašautas, kai patruliavo sekmadienio vakarą neramiame Silomo rajone, kuris ribojasi su barikadomis apjuosta "raudonmarškinių" stovykla. Karys mirė ligoninėje.
Ligoninėje taip pat mirė Tailando armijos generolas Khattiya Sawasdipolas, kuris perėjo į prieš vyriausybę protestuojančių "raudonmarškinių" pusę ir praėjusią savaitę buvo sužeistas šūviu į galvą, kai kalbėjo .
58 metų aukštas karininkas, žinomas kaip Seh Daengas (Raudonasis vadas), buvo sužeistas ketvirtadienį vakare, kai davė interviu užsienio žiniasklaidai netoli tos vietos, kur "raudonmarškiniai" pastaruosius du mėnesius susitelkę protestuotojai.
Atvirai vyriausybę kritikavęs generolas po ketvirtadienio incidento visą laiką buvo intensyviosios terapijos skyriuje.
Jis buvo pašautas kaip tik tuo metu, kai vyriausybė ėmėsi veiksmų blokuoti rajoną, kuriame susitelkė protestuojantys "raudonmarškiniai", ir nutraukė elektros tiekimą bei uždarė ten vedančius kelius.
Armija taip pat įspėjo dislokuosianti snaiperius ir šarvuotus automobilius aplink protestų vietą, kad prie tūkstančių demonstrantų, užėmusių vieną komercinį rajoną sostinės centre, neprisidėtų daugiau demonstrantų.
Tačiau kariškiai paneigė šaudę į generolą.
Valdžią vadina neteisėta
Dauguma protestuotojų, kurie vadinami raudonmarškiniais dėl pasirinktos kaip simbolis spalvos, yra kilę iš Tailando šiaurės. Šio regiono gyventojai palaiko buvusį premjerą Thaksiną Shinawatrą, kuris buvo pašalintas iš valdžios per 2006 m. perversmą. Politikas dabar gyvena užsienyje. Tailande jam gresia teismas dėl kaltinimų korupcija.
Raudonmarškiniai tvirtina, kad dabartinė valdžia yra neteisėta, nes buvo išrinkta per suklastotus rinkimus.
Naujausi komentarai