Londonas: Rusijos ir JK gynybos ministrai susitiks derybų dėl Ukrainos

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu priėmė kvietimą susitikti su Jungtinės Karalystės gynybos sekretoriumi Benu Wallace'u (Benu Volesu) ir aptarti krizę prie Rusijos ir Ukrainos sienos, šeštadienį pranešė vienas aukšto rango šaltinis Britanijos gynybos sluoksniuose.

„Gynybos sekretorius džiaugiasi, kad Rusija priėmė kvietimą deryboms su jo kolega“, – sakė šaltinis.

„Žinant, jog vėliausias abiejų šalių susitikimas gynybos klausimais įvyko Londone 2013 metais, Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu pasiūlė šįkart susitikti Maskvoje, – pridūrė šaltinis. – Valstybės sekretorius [B. Wallace'as] aiškiai leido suprasti žvalgysiantis visus kelius pasiekti stabilumą ir Ukrainos krizės sprendinį.“

Maskva išvakarėse pareiškė, kad S. Šoigu yra pasirengęs derėtis.

„Sergejus Šoigu patvirtino savo kolegai britui, kad yra pasirengęs aptarti visus aktualius saugumo klausimus, ir pasiūlė surengti abipusiškumo principu grindžiamas derybas Maskvoje bet kuriuo britų gynybos ministrui patogiu metu“, – penktadienį paskelbė rusų Gynybos ministerija.

B. Wallace'ui išsiųstame laiške ministras užsiminė apie „konstruktyvaus dialogo galimybę“.

Britų gynybos sekretorius pasiūlė susėsti derybų pirmadienį kalbėdamas Bendruomenių Rūmuose.

„Esame pasirengę aptarti klausimus, susijusius su bendromis saugumo problemomis, taip pat konstruktyviai bei sąžiningai bendradarbiauti“, – tuomet pareiškė jis.

Anot B. Wallace'o, Maskvos elgesys tampa „vis grėsmingesnis“, todėl Londonas nusprendė padėti Ukrainai padidinti gynybos potencialą.

B. Wallace'as pažadėjo tiekti Kijevui lengvuosius prieštankinius ginklus, taip pat parengti ukrainiečių karių apmokymo programą.

„Svarbu, kad Ukraina galėtų apsiginti“, – pabrėžė gynybos sekretorius.

Jo teigimu, Britanija vis dėlto gerbia rusus bei jų kultūrą ir siekia užmegzti abipusiai naudingus santykius su Maskva.

Rusija prie sienų su Ukraina sutelkė dešimtis tūkstančių karių, taip pat daug tankų, kitų kovos mašinų, artilerijos ir raketų sistemų.

Maskva neigė planuojanti įsiveržti į kaimyninę šalį, bet Baltieji rūmai įsitikinę, kad toks puolimas dabar gali įvykti „bet kuriuo metu“.

JK užsienio reikalų sekretorė Liz Truss (Liz Tras) penktadienį perspėjo, kad Maskva gali įklimpti į „baisų liūną“, jeigu pasiųstų savo pajėgas į Ukrainą.

Sakydama kalbą Sidnėjuje įsikūrusiame F. Lowy (F. Louvio) Tarptautinės politikos institute L. Truss pabrėžė, kad Kremlius „nepasimokė iš praeities“.

„Ukrainiečiai su tuo kovos, tai gali būti liūnas“, – sakė ji.

„Ukraina yra išdidi šalis, turinti ilgą istoriją. Ji jau anksčiau pažino įsiveržiančias pajėgas pradedant mongolais ir baigiant totoriais... jos atsparumas yra gilus. Jei reikės, ukrainiečiai kovos, kad apgintų savo šalį“, – pridūrė L. Truss.

Britanija yra viena iš keleto Vakarų valstybių, pastaruoju metu pasiuntusių Ukrainai ginkluotės, pavyzdžiui, prieštankinių raketų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Naiškink kas ką privalo,

Naiškink kas ką privalo, portretas
ir negąsdink pasaulio,kaccapini babuine.

šis britų v a s a l a s privalo

šis britų v a s a l a s privalo portretas
nustoti ginkluoti KITUS , o jeigu nori kariauti lai eina PATYS-- tai būtų ne tik BRITŲ imperijos p a b a i g a , bet jie i š n y k t ų iš Europos žemėlapio.

>Cinizmo viršūnė,-

>Cinizmo viršūnė,- portretas
tai panašiai praeitais metais ruskiai ir pasakė jankiams, jai tik kils karas su ukrainiečiais, tai kažkas nuskris ir į Vašingtoną ir iškart ir prasidėjo derybos visais lygiais, o gal jie ten savo įtakos teritorijas pasidalina, kas ten žino
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių