Nepalo deivėms bus mokama pensija Pereiti į pagrindinį turinį

Nepalo deivėms bus mokama pensija

2014-01-15 06:11
BNS inf.
Nepalo deivė Kumari
Nepalo deivė Kumari / Scanpix nuotr.

Buvusios Nepalo kumarės, pagal šimtmečius šalyje gyvuojančią tradiciją deivėmis laikomos mergaitės, gaus pensiją, kuri padės joms prisitaikyti prie kasdienio gyvenimo, antradienį pranešė vienas pareigūnas.

Dešimt buvusių kumarių nuo liepos mėnesio gaus po 10 tūkst. Nepalo rupijų (255 litų) siekiančią mėnesinę pensiją 10 metų, pranešė Katmandu aukštas administracijos pareigūnas Laxmanas Aryalas (Laksmanas Arjalas).

„Nors dauguma kumarių yra kilusios iš pasiturinčių šeimų, jos praranda svarbų savo gyvenimo laikotarpį ir vėliau dažnai atsilieka vis konkurencingesnėje mūsų visuomenėje“, – sakė L.Aryalas.

Miesto taryba tokį sprendimą priėmė šią savaitę, norėdama padėti mergaitėms, kurios yra garbinamos kaip deivės, tačiau sulaukusios brandos netenka šio specialaus statuso.

Kumarės gyvena Katmandu Durbaro aikštėje esančiuose rūmuose-šventykloje, kuri pritraukia daug turistų iš užsienio.

2008 metais Nepalo Aukščiausiasis Teismas išaiškino, kad šios deivės turi būti lavinamos ir dabar jos yra mokomos savo rūmuose ir net laiko ten egzaminus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų