„Nord Stream 2“ tiesimo laivas atnaujino darbus Danijos ekonominėje zonoje

Rusijos laivas, tiesiantis prieštaringai vertinamą dujotiekį „Nord Stream 2“ pradėjo darbus netoli Danijos teritorinių vandenų, pranešė vamzdyno operatorė „Nord Stream 2 AG“.

Vamzdžių klojimo laivas „Fortuna“, priklausantis Rusijos bendrovei KVT-RUS, anksčiau buvo pastebėtas apie 28 km į pietus nuo Danijai priklausančios Bornholmo salos.

Netoli šio laivo buvo dar keli Rusijos laivai, rodo „Vesselfinder“ ir „MarineTraffic“.

„Vamzdžių klojimo laivas „Fortuna“ pradėjo parengiamuosius „Nord Stream 2“ tiesimo darbus Danijos išskirtinės ekonominės zonos koridoriuje“, – sakoma „Nord Stream 2 AG“ pranešime.

„Visi darbai yra atliekami laikantis atitinkamų leidimų“, – pridūrė bendrovė.

Būtent šioje teritorijoje, pagal „Nord Stream 2“ tiesimo planus, bus nutiestas daug aistrų sukėlęs dujotiekis, priklausantis Rusijos dujų milžinei „Gazprom“.

10 mlrd. eurų vertės dujotiekis „Nord Stream 2“ leis Rusijai Baltijos jūra tiekti dvigubai daugiau gamtinių dujų Vokietijai.

Ilgą laiką dujotiekiui griežtai nepritarė Jungtinės Valstijos, ypač – Donaldo Trumpo administracija, kuri skatino pirkti JAV gamtines dujas ir atvirai kritikavo Europos šalis dėl jų energetinės priklausomybės nuo Rusijos.

Lenkija, Ukraina ir Baltijos šalys taip pat griežtai prieštaravo dujotiekiui, nes jis padidintų Europos priklausomybę nuo rusiškų dujų, o tuo Maskva galėtų pasinaudoti politiniam spaudimui didinti.

Europos Parlamentas penktadienį priėmė teisiškai neįpareigojančią rezoliuciją, kuria ES raginama blokuoti 1 200 km ilgio dujotiekio užbaigimą.

„Nord Stream 2“ tiesimo darbai gruodį, po beveik metus trukusio sustabdymo dėl JAV sankcijų, buvo atnaujinti Vokietijos teritoriniuose vandenyse.

Danijos tarnybos leido atnaujinti tiesimo darbus nuo sausio 15 d.

Vis dėlto, „Nord Stream 2 AG“ kalbėjo tik apie „parengiamuosius“ tiesimo darbus dėl nežinomos JAV politikos pereinamuoju laikotarpiu tarp D. Trumpo ir Joe Bideno kadencijų.

Praeitą savaitę Vokietijos pareigūnai tikino, kad JAV įves sankcijas laivui „Fortuna“.

D. Trumpo 2019 m. pabaigoje pasirašytos sankcijų priemonės leistų įšaldyti prie dujotiekio tiesimo prisidėjusių bendrovių turtą ir apriboti vizų suteikimą su tiesimu susijusiems žmonėms.

Tiesa, dujotiekis yra beveik baigtas, o dauguma darbų likę Danijos išskirtinėje ekonominėje zonoje.

Iš tiesų, „Nord Stream 2“ sudaro du lygiagretūs vamzdžiai. Danijos energetikos agentūros teigimu, šiuo metu likę nutiesti 69,2 km vieno ir 49,6 km kito vamzdžio.NAUJAUSI KOMENTARAI

Respondentas

Respondentas portretas
Laiką Gazpromas pasirinko tinkamiausią, nes Baidenas turi formuoti kitą politiką nei Trumpas, tačiau sprendimas kariauti ekonomiškai nuo pat pirmosios dienos veikiausiai apsunkintų naujų santykių stygavimą ne tik su Rusija, bet ir su Europa. Kitas aspektas, kad Gazpromas eina va-bank ir nelaukia, kad gal pavyks susitarti su Vašingtonu - tikėjimo, matome, nėra. Šaunus sprendimas ir galime tik su apnaudu stebėti, kad mūsų šeimininkai už Atlanto mums jokių ekonominių bendradarbiavimo galimybių nepalieka - laiko alkanus ir piktus, kad garsiau lotume. O kas jau kas, bet Anūkas Broileris, negalintis šeimoje balso pakelti, politikoje los garsiai.

Anonimas

Anonimas portretas
Vaje vaje, kaip baisu. Mūsų patriotai pasikars iš sielvarto...susidėjo vokiečiai su rusais. Kuo ne antras Molotovo- Ribentropo paktas ? Ir vėl lenkai su Pabaltijo nykštukais papuola į reples...
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių