Tarp daugiausiai žurnalistų įkalinusių šalių minimi Kinija ir Izraelis.
Niujorke įsikūrusi organizacija kasmetinėje apskaitoje nurodo, kad 2024-ųjų gruodžio 1-ąją kalėjimuose buvo 361 žiniasklaidos darbuotojas – daugiausiai nuo 2022-ųjų, kai šis skaičius buvo 370.
Kinija, Izraelis ir Mianmaras – su atitinkamai 50, 43 ir 35 sulaikytais žurnalistais – yra sąrašo priekyje.
Organizacija teigė, kad dėl Kinijoje „įsigalėjusios cenzūros“ sunku nustatyti tikslų ten įkalintų žurnalistų skaičių, ir atkreipė dėmesį į vis dažniau pasitaikančius atvejus Honkonge, ypač į žiniasklaidos magnato Jimmy Lai (Džimio Lai) įkalinimą.
J. Lai kalinamas nuo 2020-ųjų gruodžio ir yra vienas garsiausių veikėjų, patrauktų baudžiamojon atsakomybėn pagal Honkongo nacionalinio saugumo įstatymą, primestą po didžiulių demokratijos šalininkų protestų šiame mieste.
77 metų J. Lai šiuo metu teisiamas dėl kaltinimų sąmokslu su užsienio jėgomis. Už tai gresia laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė.
„Šie skaičiai mums visiems turėtų būti įspėjamasis signalas“, – pareiškime sakė CPJ vadovė Jodie Ginsberg (Džodi Ginsberg).
„Išpuolių prieš žurnalistus padažnėjimas beveik visada pranašauja išpuolių prieš kitas laisves – laisvę teikti ir gauti informaciją, laisvę susirinkti ir laisvai judėti, laisvę protestuoti – suintensyvėjimą“, – sakė ji.
CPJ teigė, kad Izraelis, daugiapartinė demokratija, iki 2023-iaisiais prasidėjusio karo Gazos Ruože retai kada patekdavo į laisvės atėmimo bausmes žurnalistams skiriančių šalių metinius sąrašus.
Vis dėlto pernai, kai Izraelis stengėsi trukdyti žurnalistams rengti reportažus iš okupuotų palestiniečių teritorijų, jis pakilo į antrąją sąrašo vietą, nurodė CPJ, pažymėdama, kad visi Izraelio sulaikyti žurnalistai yra palestiniečiai.
Regionas, kuriame yra daugiausiai įkalintų žurnalistų, tebėra Azija, kuriai priklauso Kinija ir Mianmaras. Vietname kalinama 16, Afganistane – 2, Bangladeše – 4, Indijoje – 3 žurnalistai. Filipinuose kalinamas 1 žiniasklaidos darbuotojas.
Naujausi komentarai