Pasaulio miestų gatves užplūdo prieš klimato pokyčius protestuojantys moksleiviai

Minios vaikų penktadienį nėjo į pamokas, kad prisidėtų prie daugelyje šalių rengiamo „streiko“ prieš klimato pokyčius, atsiliepdami į paauglės aktyvistės Gretos Thunberg (Gretos Tunberg) raginimą reikalauti, kad suaugusieji imtųsi veiksmų, turinčių stabdyti ekologinę katastrofą.

Numatoma, kad ši protesto akcija bus didžiausia kada nors surengta prieš klimato pokyčių planetai keliamą grėsmę.

Skanduodami šūkius ir mojuodami plakatais vaikai ir suaugusieji Azijos ir Ramiojo vandenyno šalyse pradėjo šią protestų bangą, vėliau nusiritusią per Afriką ir Europą. Didžiulės minios užplūdo tokių miestų kaip Paryžius, Londonas ir Berlynas gatves.

„Mes esame ateitis, – sakė Delyje protestuoti išėjęs 15-metis Vihaanas Agarwalas (Vihanas Agarvalas). – Manome, kad nėra prasmės eiti į mokyklą, jeigu neturėsime ateities, kad galėtume gyventi.“

Organizatoriai prognozuoja, kad šioje akcijoje dalyvaus iš viso milijonas žmonių. Pasak jų, vien Australijoje prie protestų prisidėjo daugiau kaip 300 tūkst. vaikų, tėvų ir kitų šalininkų.

„Norėčiau paprašyti nekirsti miškų ir mažinti šiukšlių susidarymą, taip pat nenaudoti tiek daug naftos degalais varomų automobilių“, – Slovakijoje penkiametis Teo pareiškė susirinkusiems apie 500 protestuotojų.

Tokijo centre esančiame madingame komerciniame rajone daugelis demonstrantų nešė plakatus su užrašais „Stabdykite klimato pokyčius dabar“ ir „Antros planetos neturime“.

„Mes, suaugusieji, sukėlėme šią planetos krizę, – sakė viena iš Japonijos sostinėje surengtos demonstracijos dalyvių, 32 metų Chika Maruta (Čika Maruta), eitynėse dalyvavusi kartu su bendradarbiais iš vienos kosmetikos įmonės.

„Turėtume prisiimti atsakomybę už būsimą kartą“, – pridūrė ji.

„Nusipelnėme geriau“

Šešiolikmetė švedė moksleivė G. Thunberg kaltino pasaulio lyderius nepakankamai stengiantis užkirsti kelią žalingiems klimato pokyčiams ir mažinti atmosferos taršą šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis..

Šių protesto akcijų išvakarėse aktyvistė teigė, kad siūlomi sprendiniai yra „ignoruojami“.

„Viskas svarbu. Tai, ką darote – svarbu“, – G. Thunberg sako vaizdo pranešime, skirtame jos šalininkams.

Ir jauni, ir vyresni demonstrantai atkartojo jos raginimus.


Ganos, kurioje, kaip rodo agentūros „Afrobarometer“ tyrimas, apie 44 proc. gyventojų nėra girdėję apie klimato pokyčius, sostinėje Akroje demonstracijoje dalyvavo apie 200 žmonių.

„Tokios besivystančios šalys kaip Gana yra labiausiai veikiamos [šio proceso]. Neturime išteklių prisitaikyti prie klimato pokyčių“, – sakė  protesto organizatorė, 26 metų Ellen Lindsey Awuku (Elen Lindsi Avuku).

Šimtai kitų išėjo į gatves Kenijoje ir Ugandoje.

Planuojama, kad šių demonstracijų kulminacija įvyks Niujorke, kur apie 1,1 mln. mokinių maždaug iš 1,8 tūkst. mokyklų buvo atleisti nuo pamokų.

Pirmieji protestai prasidėjo dėl kylančio vandens lygio pavojų patiriančiose Ramiojo vandenyno valstybėse Vanuatu, Saliamono Salose ir Kiribatyje. Ten vaikai skandavo: „Mes neskęstame – mes kovojame!“

Nesusitaikymo su padėtimi žinia buvo siunčiama ir visoje Azijoje.

„Mes esame ateitis ir nusipelnėme geriau“, – Bankoke AFP sakė sakė „Tailando Greta“ už savo kampaniją prieš plastikinius maišelius prekybos centruose praminta 12-metė Lilly Satidtanasarn (Lili Satidtanasarn).

„Šią [problemą] sukūrė ankstesnės kartos prieš mus. Dėl vienos kartos rizikuojama labai daug kuo, ir nuo kitos kartos priklauso, kad visa tai pasikeistų“, – sakė 16-metis Reezanas Ahmedas (Rizanas Ahmedas) per protestą Pakistano sostinėje Islamabade, kuriame dalyvavo apie tūkstantis žmonių.

„Jums meluojama“

Australijoje dalis valdžios institucijų, mokyklų ir bendrovių ragino žmones prisijungti prie streikų.

Pastaraisiais metais šią šalį neretai užklupdavo sausra, siaubė intensyvesni krūmynų gaisrai, katastrofiniai potvyniai ir Didžiojo barjerinio rifo koralų nykimas. Manoma, kad šiuos reiškinius skatina pasaulio klimato kaita.

Remiantis daugybe recenzuotų mokslinių tyrimų, tarp žmogaus veiklos sukeltos taršos ir klimato kaitos yra akivaizdus ryšis.

Tačiau protestai taip pat išryškino pasipriešinimą žmonių, abejojančių, ar planetai iš tikrųjų iškilusi grėsmė.

Australijos valdančiajai koalicijai priklausantis parlamentaras Craigas Kelly (Kreigas Kelis) ketvirtadienį pareiškė vaikams, kad „viskas, kas jums sakoma, yra melas“.

„Faktas, kad tarp klimato kaitos ir sausros nėra jokių sąsajų, o baltųjų lokių daugėja“, – teigė politikas.

Įmonės imasi veiksmų

Palaikymą protestuotojams šįkart išreiškė daugiau bendrovių.

„Amazon“ vadovas ketvirtadienį pažadėjo pasirūpinti, kad iki 2040 metų šios interneto prekybos milžinės veikla nekenks klimatui. Jis taip pat paragino kitas kompanijas imtis panašių veiksmų.

Penktadienį surengtos masinės akcijos paruošė dirvą Niujorke daugybei svarbių su klimatu susijusių renginių.

Pavyzdžiui, šeštadienį Jungtinių Tautų būstinėje prasidės Jaunimo klimato forumas.

JT generalinis sekretorius Antonio Guterresas (Antoniju Guterišas) savo ruožtu pirmadienį organizuos nepaprastąjį viršūnių susitikimą, per kurį paragins pasaulio lyderius padidinti savo įsipareigojimus, prisiimtus pagal 2015 metų Paryžiaus klimato sutartį.

Susitarimą ratifikavusios šalys įsipareigojo imtis veiksmų, kad iki šio šimtmečio pabaigos vidutinė mūsų planetos paviršiaus temperatūra pakiltų ne daugiau kaip dviem Celsijaus laipsniais, lyginant su padėtimi iki pramonės revoliucijos, o jeigu tai būtų įmanoma – ne daugiau kaip 1,5 laipsnio.

Ateinančią savaitę bus paskelbta svarbi JT ataskaita, kurioje perspėjama, jog pasaulinis atšilimas ir tarša niokoja vandenynus ir apledėjusius regionus. Šis procesas gali sukelti itin sunkių padarinių visai žmonijai.

Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos (IPCC) mokslinė ataskaita bus pateikta 195 šalių ekspertams, nuo penktadienio posėdžiausiantiems per Maroke rengiamą konferenciją.NAUJAUSI KOMENTARAI

Geofizikas proistorikas inž. ROMUALDAS ZUBINAS

Geofizikas proistorikas inž. ROMUALDAS ZUBINAS portretas
Gerbiamieji, Žemė, Saulė ir Mėnulis - sukosi ir suksis taip kaip sukasi ir mūsų laikais!! Tiktai būtina žinoti, kada? ir kiek? žmonija tai stebės ir PAŽINS?! Po 2500-jų metų, Šiauriniame Žemės pusrutulyje (ŠŽP) , bus tiktai VASARA ir DIENA! Todėl žmonėms (ŠŽP), nuo 2500-jų iki 3500-jų metų, MĖNULIS bus nematomasI .( Pietiniame, - visą šį laikmetį, švies tiktai Mėnulis, kaip tai 500 metų, buvo prieš mūsų ėrą, bei 500 metų - mūsų eros pradžioje! Būtent todėl šaltiniai praneša, kad ŠŽP siautės "SAULĖS" dievo SŪNUS FAETONTAS, arba, anot INDŲ šaltinių, AGNIIS (Ugnies dievas!). O kur dar KAINAS su ABELIŲ? Vienas jų simbolizuoja- mikro tvaną, kitas - sielius nuo ŠIAURINIŲ KALNŲ ŠLAITŲ!!! Ir t.t., ir t.t., Būtina žinoti, kad Pietiniame Žemės pusrutulyje - nuo ERŲ sandūros, iki 3500-jų metų, vyraus tiktai Žiema ir Naktis. Jame, visą šį laikmetį, kaupsis SNIEGAS ir LEDYNAI!!!

Protestotoja Maryte

Protestotoja Maryte portretas
As sakeu ka reike kirsti medziuz ka jie nejudintu saku ir nekeltu audru pasaulijeeee

pagal

pagal portretas
#geofizika# iseina.kad po 2500 metu zeme nustos suktis atsisukus vienu is asigaliu i saule. pazvelk kaip visos saules planetos ir ju palydovai sukasi aplink saule ir kokiu kampu, gal pradesi mastyt realiau,gal?
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių