Popiežius Pranciškus sekmadienį aukos mišias Revoliucijos aikštėje Havanoje, kurios bus didžiausias jo kelionės Kuboje renginys ir kuriose, kaip tikimasi, dalyvaus beveik milijonas žmonių.
Popiežius, kuris į komunistinę Kubą atvyko šeštadienį, kreipsis į minią prie savo tėvynainio, argentiniečio Che Guevaros (Če Gevaros) skulptūros, sekdamas savo pirmtakų Jono Pauliaus II ir Benedikto XVI pėdomis.
Tarp dalyvaujančiųjų bus Kubos prezidentas Raulis Castro (Raulis Kastras) ir Argentinos prezidentė Cristina Kirchner (Kristina Kiršner).
Popiežiaus aštuonių dienų kelionė, kurios metu jis taip pat pirmą kartą lankysis Jungtinėse Valstijose, vyksta po paskelbimo apie JAV ir Kubos draugiškų santykių atkūrimą, kuris sudarė sąlygas šioms kaimynėms liepą atnaujinti diplomatinius ryšius.
Pranciškus, pirmasis pontifikas iš Lotynų Amerikos, per slaptas derybas padėjo tam įvykti.
Po mišių popiežius susitiks su R.Castro, tada vadovaus mišparams Havanos katedroje, o paskui be išankstinio scenarijaus surengs pokalbį su jaunais kubiečiais – visuomenės grupe, kuri skausmingai jaučia sunkią salos ekonominę pereigą.
Pranciškus taip pat gali susitikti su R.Castro vyresniuoju broliu ir pirmtaku Fideliu, Kubos 1959-ųjų revoliucijos „tėvu“, kuriam dabar – 89 metai.
„Jei tai įvyks, įvyks (sekmadienį). Ir mes gausime jums būtiną informaciją“, – šeštadienį žurnalistams sakė Vatikano atstovas Federico Lombardi (Federikas Lombardis).
Benediktas XVI susitiko su Fideliu, kai lankėsi Kuboje 2012-aisiais, šešeri metai po to, kai ilgametis Kubos lyderis ištikus sveikatos krizei perdavė valdžią Rauliui.
Šeštadienį, atvykęs, Pranciškus paprašė Raulio perduoti Fideliui jo „ypatingos pagarbos ir dėmesio jausmus“.
F.Lombardi sakė, kad pagrindinės popiežiaus vizito temos bus konfliktai, draskantys Artimuosius Rytus ir kitus regionus, migracija ir būtinybė padėti tiems, kurie bėga iš savo namų, taip pat – dialogo svarba statant tiltus.
Prieš išvykdamas į šią kelionę, Pranciškus susitiko su Sirijos krikščionių šeima iš Damasko, kurią Vatikanas apgyvendino siekdamas darbais paversti popiežiaus žinią.
Atvykęs į Kubą popiežius tvirtino, kad ši šalis turi būti kryžkelė, ir tai buvo aiškus kontrastas ilgai jos izoliacijai dėl visiško embargo, kurį JAV taikė nuo 1962 metų.
„Kuba yra salynas, žiūrintis visomis kryptimis, turintis nepaprastą vertę kaip raktas tarp šiaurės ir pietų, rytų ir vakarų. Jos natūralus pašaukimas yra būti susitikimo tašku visiems žmonėms susijungti draugystės dvasia“, – kalbėjo jis oro uoste.
Popiežius paragino R.Castro ir JAV prezidentą Baracką Obamą (Baraką Obamą) išnaudoti savo užgimstantį susitaikymą ir sakė, kad jų pastangos normalizuoti santykius „pripildo mus vilties“.
Naujausi komentarai