Popiežius susitiko su naujuoju Rusijos ambasadoriumi Vatikane

  • Teksto dydis:

Naujasis Rusijos ambasadorius Vatikane pirmadienį susitiko su popiežiumi Pranciškumi protokolinio vizito, pasirodžius ženklų, kad Vatikano taikos pasiuntinys Ukrainoje netrukus gali vykti į antrąją misiją į Maskvą.

Vatikanas pranešė, kad ambasadorius Ivanas Soltanovskis įteikė Pranciškui skiriamuosius raštus, taip oficialiai pradėdamas savo kadenciją. Pirmadienio rytą jo kortežas buvo pastebėtas išvykstantis iš Rusijos ambasados į Vatikaną ir grįžtantis maždaug po dviejų valandų.

I. Soltanovskis pakeitė ambasadorių Aleksandrą Avdejevą, su kuriuo Pranciškus susitiko 2022 metų vasario 25 dieną. Popiežiaus vizitas ambasadoje surengtas kitą dieną po to, kai Maskvos pajėgos įsiveržė į Ukrainą.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pastarosiomis dienomis kalbėjo, kad Maskva pasirengusi dar kartą susitikti su Pranciškaus taikos pasiuntiniu Ukrainoje, Katalikų Bažnyčios taikos iniciatyvų veteranu kardinolu Matteo Zuppi (Matėju Dzupiu).

„Vatikanas toliau deda pastangas. Popiežiaus pasiuntinys netrukus grįš [į Rusiją]", – sakė S. Lavrovas rugsėjo 15 dieną per apskritojo stalo diskusiją apie Ukrainą.

Gegužę paskirtas M. Zuppi lankėsi Kyjive, Maskvoje, Vašingtone ir Pekine. Iš pradžių atrodė, kad jo įgaliojimai apsiriboja priemonėmis, kuriomis siekiama pas šeimas sugrąžinti ukrainiečių vaikus, išvežtus į Rusiją po Maskvos invazijos. Tačiau praėjusią savaitę Pekine vykusiame jo susitikime su Kinijos specialiuoju atstovu Eurazijos reikalams Li Hui (Li Hujumi) buvo aptartas ir sustabdyto grūdų eksporto iš Ukrainos Juodosios jūros uostų atnaujinimas.

Grįžęs į Italiją M. Zuppi sakė, kad susitikimas Pekine buvo svarbus pasikeitimas idėjomis, taip pat išreiškė optimizmą dėl teigiamo S. Lavrovo požiūrio į antrąjį vizitą Rusijoje. Birželį vykdamas į Maskvą M. Zuppi pirmą kartą susitiko su Rusijos vaiko teisių ministre Marija Lvova-Belova ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino patarėju.

Kovo pabaigoje Tarptautinis Baudžiamasis Teismas (TBT) išdavė M. Lvovos-Belovos ir V. Putino arešto orderius, kuriuose jie kaltinami vaikų grobimu iš Ukrainos. Rusijos pareigūnai neigia vykstant bet kokius priverstinius įvaikinimus, sakydami, kad kai kurie ukrainiečių vaikai yra globojami.

Šį savaitgalį Italijos vyskupų konferencijos transliuotojui TG2000 M. Zuppi sakė, kad S. Lavrovo atvirumas antram susitikimui yra „svarbus, nes taika pasiekiama per dialogą ir ieškant galimų ir būtinų erdvių. Tai neabejotinai teigiamas pareiškimas ir jis eina ta kryptimi, kurios tikėjosi popiežius Pranciškus“.

Pranciškus nuolat ragina siekti taikos Ukrainoje, nors pirmaisiais Rusijos invazijos, prasidėjusios 2022-ųjų vasarį, mėnesiais jis sulaukė kritikos dėl to, kad neįvardijo Maskvos kaip agresorės.

Be to, pasipiktinimą sukėlė jo praėjusį mėnesį sakyta kalba apie Rusiją. Rugpjūčio 25 dieną vaizdo žinutėje jauniesiems rusų katalikams 86 metų pontifikas sakė, kad jie turėtų prisiminti, jog yra „didžiosios Rusijos – didžiųjų šventųjų, karalių, Petro Didžiojo, Jekaterinos II, rusų tautos, kurioje tiek daug kultūros, tiek daug žmogiškumo, vaikai“.

Ukrainos užsienio reikalų ministerijos atstovas Olehas Nikolenka pavadino šias pastabas imperialistine propaganda ir labai netinkamomis.

Kiek vėliau pontifikas pareiškė, kad turėjo omenyje turtingą Rusijos kultūrinę tradiciją, o ne imperializmą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
REISKIAS KGB IR TEN TURI SAVO FILIALA;;;;;OHO!

??????????????????

?????????????????? portretas
Gal tas popiežius gaus kokį postą ruskių okupacinėje kariuomenėje? Su teroristine pripažinta gauja niekas neturėtų vesti jokių derybų, antraip jie gali būti pripažinti tokiais pat. O 2-ojo pasaulinio karo metu popiežius žinojo apie nacių konclageriuose vykdomas žudynes, tik nereiškė protesto Hitleriui. Galimai viską žinojo ir apie ruskių vykdomus nusikaltimus. Ir kaip tai galima nurašyti? Todėl aš krikščionių bažnyčios nelaikau turinčia teisę ką nors moralizuoti, tuo labiau duoti atleidimus už nuodėmes, tai yra baisi veidmainystė, nes ir be tų minėtų veikų buvo padaryta dar didesnių nusikaltimų - visi kryžiaus žygiai, inkvizicija, šalių grobimai po misijonieriškos veiklos priedanga, inkvizicija. Ko gero tai pati didžiausia nusikalstama veikla žmonijos istorijoje. Ir jiems davė atleidimą?

Labai

Labai  portretas
gerai kad susitiko su RUSIJOS ambasadoriumi, šaunuolis popiežius
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių