R. Castro atsistatydino iš Kubos komunistų partijos vadovo pareigų

Kubos komunistų partijos lyderis Raulis Castro (Raulis Kastras) penktadienį pranešė atsistatydinantis iš partijos vadovo pareigų, taip užbaigdamas Castrų šeimos oficialaus vadovavimo epochą, prasidėjusią nuo 1959 metais įvykusios Kubos revoliucijos, po kurios į valdžią atėjo Raulio brolis Fidelis.

89 metų R. Castro apie savo sprendimą pranešė kalboje, pasakytoje atidarant aštuntąjį valdančiosios Komunistų partijos – vienintelės saloje leidžiamos partijos – suvažiavimą.

Pasak R. Castro, jis atsistatydina jausdamas, kad „įvykdė savo misiją bei pasitikėdamas tėvynės ateitimi“.

„Niekas, niekas, niekas neverčia manęs priimti šio sprendimo, – kalbėjo R. Castro, kurio uždarame partijos suvažiavime pasakytos kalbos ištrauką transliavo valstybinis transliuotojas. – Kol gyvensiu, būsiu labiau nei bet kada pasirengęs ginti tėvynę, revoliuciją ir socializmą.“

R. Castro neatskleidė, ką jis pasiūlys savo įpėdiniu Komunistų partijos pirmojo sekretoriaus poste, tačiau anksčiau yra teigęs, jog palankiai vertina 60 metų Miguelį Diazą-Canelį (Migelį Diasą-Kanelį), kuris 2018 metais pakeitė R. Castro prezidento poste ir kuris atstovauja jaunesnei lojalistų kartai, siekiančiai ekonomikos atvėrimo nekeičiant vienpartinės Kubos sistemos.

Valstybinės Kubos naujienų agentūros paviešintose nuotraukose matyti tamsiai žalsvos spalvos uniforma vilkintis R. Castro, įeinantis į suvažiavimo patalpą kartu su M. Diazu-Caneliu.

R. Castro atsistatydinimas reiškia daugelio lauktą pokytį, kai pirmą kartą po daugiau nei šešių dešimtmečius kubiečiams oficialiai nebevadovaus joks Castrų šeimos atstovas.

Šie pokyčiai vyksta sudėtingu Kubai metu, kai daugelis saloje nerimauja, kas laukia ateityje.

Koronaviruso pandemija, skaudžios finansinės reformos ir ankstesnio JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) administracijos nustatyti apribojimai smogė Kubos ekonomikai.

Pernai dėl apribojimų perlaidoms ir koronaviruso pandemijai sustabdžius taip reikalingus pajamų srautus iš turizmo sektoriaus salos ekonomika susitraukė 11 proc., o ilgos eilės prie maisto parduotuvių ir produktų stygius sugrąžino vadinamojo ypatingojo laikotarpio po Sovietų Sąjungos žlugimo 10-o dešimtmečio pradžioje, atgarsius.

Nepasitenkinimą kursto ir interneto plitimas bei didėjanti nelygybė.

Didžioji dalis diskusijų Kuboje yra sutelkta į reformų tempą. Daugelis skundžiasi, kad vadinamoji „istorinė karta“, kuriai atstovavo Castro, buvo per lėta atveriant ekonomiką.

Sausį Kuba suvienijo dvi savo valiutas – Kubos pesą ir konvertuojamą pesą – ir užbaigė unikalią sistemą, egzistavusią beveik tris dešimtmečius.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Vovanas dar pagadins jums daug kraujo. Ir ras sau tinkamą įpėdinį. Jis jums ne alkašas Boria, kuris būtų jau pragėres šalį. O štai tą anglų senę tai tikrai išneš pirmyn kojom, pati nesusipras.......

jooo

jooo portretas
Net Kastro šeimos atstovas supranta, kad ateina diena kai reikia pasitraukti. Tačiau ne kremlinis Vovanas, kurį tik kojomis į priekį išneš ir pakas kur nors prie Kremliaus sienos.

Zvalgas

Zvalgas portretas
Ten salies niokiotojai nors atsistatydina, o kremliaus ziurkes net konstitucija pasikeicia, kad prie lovio ilgiau isbuti.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių