Rumunijos prokurorai penktadienį pranešė pradėję baudžiamąjį tyrimą dėl galimo dokumentų klastojimo, mokesčių slėpimo ir pinigų plovimo, kuriais įtariamas vyriausybės vadovas Victoras Ponta (Viktoras Ponta).
Prašys naikinti neliečiamybę
Prokuratūra oficialiai prašys parlamento panaikinti premjero teisinę neliečiamybę, sakoma antikorupcinės agentūros DNA pranešime.
Vietos žiniasklaida parodė reportažų, kuriuose V.Ponta matomas penktadienio rytą įžengiantis į DPA biurą.
„Atėjau į DNA kaip normalus žmogus, – sakė V.Ponta žurnalistams. – Aš nepateikiau jiems jokio pareiškimo.“
Paklaustas, ar neplanuoja atsistatydinti, premjeras atsakė: „DNA (biure) mes nedarome politikos.“
Rumunijos, kuri yra viena iš neturtingiausių ir labiausiai korupcijos varginamų Europos Sąjungos šalių, prokurorai pastaraisiais mėnesiais suėmė virtinę įtakingų veikėjų.
V.Pontos vyriausybės finansų ministras kovą atsistatydino dėl jam iškeltos korupcijos bylos, o jo uošvis ir virtinė aukšto rango įstatymų leidėjų taip pat atsidūrė tyrėjų akiratyje.
Prezidentas reikalauja atsistatydinti
Rumunijos centro dešiniųjų prezidentas Klausas Iohannisas (Klausas Johanisas) penktadienį pranešė paprašęs atsistatydinti premjero Victoro Pontos (Viktoro Pontos), kuris atsidūrė antikorupcinės agentūros tyrimo akiratyje.
Įtakingos kovos su korupcija agentūros DNA sprendimas pradėti tyrimą dėl numanomo V.Pontos pinigų plovimo ir mokesčių slėpimo stumia šalį į „neįmanomą situaciją“, sakė K.Iohannisas po susitikimo su premjeru, kuris yra socialdemokratas.
Tuo tarpu V.Ponta pareiškė neatsistatydinsiantis, pabrėždamas, kad jį iš posto pašalinti gali tik parlamentas.
Rumunijos prokurorai penktadienį pranešė pradėję baudžiamąjį tyrimą dėl galimo dokumentų klastojimo, mokesčių slėpimo ir pinigų plovimo, kuriais įtariamas vyriausybės vadovas.
Prokurorai pateiks oficialų prašymą parlamentui, kad būtų panaikinta premjero teisinė neliečiamybė – tuomet pareigūnai galėtų tęsti tyrimą, sakoma DNA pranešime.
Vyriausybės vadovas yra įtariamas „dokumentų klastojimu ... (ir) dalyvavimu mokesčių slėpime“ bei pinigų plovime, kai jis dirbo teisininku 2007 metais, nurodė agentūra, kuri yra pavaldi prokuratūrai.
Ši byla susijusi su kitu korupcijos tyrimu dėl V.Pontos politinio sąjungininko Dano Sovos – parlamento nario, kuris 2014 metais nuo kovo iki birželio vadovavo Susisiekimo ministerijai.
„Mano požiūriu, padėtis yra aiški: politiką nustato ne DNA, o parlamentas“, – sakė V.Ponta po anksčiau penktadienį įvykusio susitikimo su prokurorais.
Šis tyrimas yra naujausias iš virtinės antikorupcinių bylų, iškeltų dideles galias turinčios agentūros, dėl kurių per kelis pastaruosius mėnesius iš pareigų buvo pašalinti keli įtakingi Rumunijos veikėjai.
V.Pontos vyriausybės finansų ministras kovą atsistatydino dėl jam iškeltos korupcijos bylos, o jo uošvis ir virtinė aukšto rango įstatymų leidėjų taip pat atsidūrė tyrėjų akiratyje.
Naujausi komentarai