Šį žingsnį Izraelis pavadino diplomatine pergale.
Rusijai priklauso keli sklypai Jeruzalėje, nupirkti prieš Izraeliui susikuriant 1948 metais, o Maskva neseniai pareiškė, kad sklypas, esantis greta vieno iš tų objektų, taip pat priklauso jai.
Po Jeruzalės merijos ir Rusijos derybų Izraelis pripažino Maskvos nuosavybę.
Rusijos ambasada Izraelyje pranešė, kad „turtas bus naudojamas, visų pirma, pastatų ir konstrukcijų komplekso, skirto konsulinio skyriaus filialo reikmėms, statybai“.
Izraelio užsienio reikalų ministerija patvirtino šį susitarimą ir pavadino jį „politine sėkme stiprinant Jeruzalės statusą atidarant Rusijos ambasados filialą Jeruzalėje“.
Šis susitarimas rodo, kad Izraelio pastangos didinti diplomatinių atstovybių skaičių Jeruzalėje, Izraelio sostinėje, yra sėkmingos, pridūrė ministerija.
Beveik visų diplomatinius santykius su Izraeliu palaikančių šalių diplomatinės atstovybės yra Tel Avive, išskyrus Jungtines Valstijas, kurios, Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) administracijos laikais, 2018 metais perkėlė savo ambasadą į Jeruzalę.
Jeruzalės statusas yra vienas svarbiausių Izraelio ir Palestinos konflikto klausimų.
1967 metais per Šešių dienų karą Izraelis užėmė rytinę miesto dalį, o vėliau vienašališkai aneksavo miestą, šio žingsnio niekada nepripažino Jungtinės Tautos.
Ramaloje įsikūrusi Palestinos savivalda iš karto nekomentavo Izraelio ir Rusijos susitarimo.
Izraelio ryšiai su Rusija yra įtempti nuo praėjusių metų vasario mėnesio, kai Maskva įsiveržė į Ukrainą. Apie 15 proc. šalies gyventojų yra imigrantai iš buvusios Sovietų Sąjungos.
Naujausi komentarai