Sieti Rusijos įstatymą dėl užsienio kapitalo apribojimo Rusijos visuomenės informavimo priemonėse ir pavojų žodžio laisvei beprasmiška, pareiškė Rusijos nuolatinis atstovas Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijoje (ESBO) Andrejus Kelinas.
„Mėginimai sieti pliuralizmą žiniasklaidoje ir nuomonių reiškimo laisvę su užsienio kapitalo dalimi yra, mažiausiai, nepamatuoti“, – pareiškė jis per ESBO nuolatinės tarybos posėdį, o jo kalbos tekstas pateiktas Rusijos URM tinklalapyje.
A.Kelinas nurodo, kad šio įstatymo įsigaliojimui numatytas pereinamasis laikotarpis iki 2017 metų vasario 1 d.
„Per tą laiką žiniasklaidos priemonių savininkai galės sutvarkyti savo nuostatų dokumentus pagal naujus reikalavimus, pavyzdžiui, sumažinti užsienio kapitalo dalį nuo 50 iki 20 proc.“, – sakė jis.
„Minimas įstatymas netaikytinas žiniasklaidos struktūroms, neturinčioms licencijų arba įsteigtoms tarptautinių sutarčių pagrindu. Tad užsienio žiniasklaidos priemonių atstovybės, kaip ir lig šiol, galės tęsti savo veiklą Rusijoje“, – aiškino A.Kelinas.
Rusijos diplomatas nepraleido progos apgailestauti, kad (Rusijos) partnerės Europoje nepasmerkė Lietuvos ir Latvijos, kur buvo pristabdyta rusiškų kanalų transliacija.
Prieš dvi dienas Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įstatymą, iki 20 proc. ribojantį užsienio kapitalo dalį Rusijos visuomenės informavimo priemonėse, paskelbė valstybinė teisinės informacijos interneto svetainė. Šį įstatymą Dūma priėmė rugsėjo 26 dieną, o spalio 1 dieną jį patvirtino Rusijos Federacijos Taryba.
Dabar galiojančiame įstatyme numatyta, kad užsienio kapitalo dalis visuomenės informavimo priemonėse – radijuje ir televizijoje – negali viršyti 50 proc. ir šis apribojimas nėra taikomas spaudai.
Po įstatymo pataisų priėmimo apribojimas bus taikomas visoms priemonėms, įskaitant spaudą ir internetinius leidinius, tačiau bus netaikomi projektams, kuriems nereikia visuomenės informavimo priemonių licencijos.
Įstatymo nuostatų siūloma netaikyti toms žiniasklaidos struktūroms, kurios buvo sukurtos tarptautinių sutarčių pagrindu.
Užsienio kapitalo apribojimai įsigalios nuo 2016 metų sausio 1 dienos. Numatomas pereinamasis laikotarpis iki 2017 metų vasario 1 dienos, per kurį žiniasklaidos priemonių savininkai galės prisitaikyti prie keliamų reikalavimų, o nauji duomenys apie tokių įmonių savininkus ir steigėjus ne vėliau kaip iki 2017 metų vasario 15 dienos turi būti perduoti federalinei ryšių, informacinių technologijų ir masinių komunikacijų srities priežiūros tarnybai (Roskomnadzor).
Naujausi komentarai