Rusijos opozicija pasimetusi V. Putinui keičiant Konstituciją

Rusijos opozicija „anekdotu“ vadina šią savaitę vykstantį balsavimą dėl prezidento Vladimiro Putino konstitucinių reformų, atkreipdama dėmesį, kad naujos redakcijos pagrindinio įstatymo kopijomis jau prekiauja Maskvos knygynai.

Kremliaus kritikai iš viso politinio spektro – nuo liberalių reformų šalininkų iki komunistų – teigia, kad praėjusią savaitę prasidėjęs ir iki trečiadienio truksiantis balsavimas yra prastai užmaskuotas 67 metų V. Putino bandymas išlaikyti valdžią savo rankose visam gyvenimui.

Tačiau be silpnokų raginimų boikotuoti referendumą ar balsuoti „prieš“, opozicija mažai ką padarė, kad parodytų nepritarimą pertvarkai.

Vienas pagrindinių Rusijos opozicionierių Aleksejus Navalnas, praėjusią vasarą rengęs masinius mitingus prieš įtariamą sukčiavimą per rinkimus Maskvoje, taip pat nedemonstruoja didelio susidomėjimo kova su konstitucijos reformomis.

Ekspertai sako, kad opozicijai nepavyksta surengti rimto pasipriešinimo V. Putino planams dėl smarkiai išsiskiriančių nuomonių jos gretose ir gerai apgalvotų Kremliaus žingsnių.

„Išteklių trūkumas, naujų veidų, azarto, įkvėpimo ir tikėjimo stoka – tai, manau, yra pagrindinės problemų priežastys“, – sakė Harvardo universiteto stipendininkas ir su Rusijos opozicija dirbęs politinis patarėjas Vitalijus Škliarovas.

Anot jo, nuo dienos, kai V. Putinas paskelbė apie planuojamas reformas „pasitaikė milijonas progų pasireikšti“, tačiau po daugelį metų trukusio persekiojimo Kremliaus kritikai, regis, yra netekę vilties.

„Rusijos opozicija netiki savimi“, – pabrėžė ekspertas.

V. Putinas sausį pasiūlė iš dalies pakeisti Konstituciją, o vėliau pritarė paskutinę minutę pateiktam siūlymui „anuliuoti“ ligšiolines prezidento kadencijas. Tokiu būdu jis sudarė sau sąlygas dirbti dar dvi potencialias šešerių metų kadencijas po 2024-ųjų, kai baigsis jo dabartinis mandatas.

Tarp siūlomų naujovių yra tokie politiniai pakeitimai kaip parlamento vaidmens stiprinimas, taip pat virtinė populistinių priemonių – pavyzdžiui, reikalavimas indeksuoti pensijas pagal infliacijos lygį ir faktiškas homoseksualų santuokų draudimas.

Viešosios nuomonės apklausos rodo, kad dauguma rusų palaiko naują socialinį modelį, tačiau politinė pertvarka sukelia daug mažiau entuziazmo.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Opa

Opa portretas
O rusai savo opozicija vadina Anegdotu. Ka dabar daryti:)?

DIEDUKAS

DIEDUKAS portretas
navalnas ir kiti bezdžionės šeriami jankių doleriais labai norėtu Rusija sugrąžinti į Jelcino lygį.Tada Rusija išvogta,sugriauta ekonomika,be karinės technikos,badaujanti labai tiko JANKYNO IR KITŲ ATŽVILGIU.kADA RUSIJA SUSTIPRĖJO,TAPO TVIRTA,DALINAI ATSIGAVUSI,SU SAVO KARINIU POTENCIALU,LABAI NETINKA JANKIŲ KRAUGERIAMS.

KAUNAS

KAUNAS portretas
O rusijoj yra opozicija.Mes visi žinom,kad šeima sudaro vyras ir moteris.O kitos pakraipos žmonių yra visur ir buvo.Ir kiekviena šalis sprendžia pagal mastymo lygį.,vienėm gal nepatinka kitiem priimtina.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių