Ryšiais su Maskva kaltinami vienuoliai nebus prievarta iškeldinti iš vienuolyno Kyjive

Vienuoliai, kaltinami ryšiais su Maskva, nebus prievarta iškeldinti iš istorinio vienuolyno Ukrainos sostinėje, trečiadienį pranešė Kyjivas.

Pečorų lauros vienuolyne yra įsikūrusi Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios atšaka, anksčiau priklausiusi Maskvos jurisdikcijai, bet savo ryšius su ja nutraukusi rusų kariuomenei įsiveržus į Ukrainą. Vis dėlto Kyjivas mano, kad ji de facto tebėra priklausoma nuo Maskvos.

Vyriausybė paskelbė nuo kovo 29-osios nutraukianti nuomos sutartį, pagal kurią vienuoliai galėjo nemokamai užimti dalį į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktos Kyjivo Pečorų lauros, tačiau nurodė, kad iškeldinimo procesas gali užtrukti kelias savaites.

Snyguriuojant šimtai tikinčiųjų rinkosi į rytines mišias XI amžiuje pastatyto vienuolyno šventovėje ir šalia jos.

Metropolitas Pavlo sakė: „Noriu jus patikinti: įstatymas yra mūsų pusėje. Pagal įstatymus, pagal konstituciją jie negali mūsų iškeldinti.“

„Bylą nagrinėja teismai... Jie neturi teisės išvaryti dvasininkų... kol nebus priimtas teismo sprendimas“, – pridūrė jis.

Senovinis vienuolynas su olomis, stovintis prie Dnipro upės, suvaidino svarbų vaidmenį Ukrainos ir Rusijos istorijoje.

Vienuoliai teigė, kad pasiliks tol, kol tai bus fiziškai įmanoma. Dėl to kilo nuogąstavimų, kad artėjant galutiniam iškraustymo terminui gali kilti konfrontacija.

Situacija vienuolyne trečiadienį buvo rami. Kaip ir ankstesnėmis dienomis, policija tikrino automobilius, bet lankytojai buvo įleidžiami ir išleidžiami.

„Niekas nieko už kojų nevilks, nebus jokio iškeldinimo jėga, viskas bus padaryta pagal įstatymus“, – nurodė Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas.

Jis pridūrė, kad „Maskvos Bažnyčios“ atstovai galiausiai vis tiek turės išvykti.

„Iškeldinimo procedūra turi būti pradėta šiandien, tačiau konkreti data, kada vienuoliai turės išsikraustyti, nenumatyta“, – naujienų agentūrai AFP teigė Ukrainos kultūros ministerijos atstovas Serhijus Samoilenka.

Kas laukia 200 vienuolių ir 300 studentų, kurie paprastai gyvena vienuolyno teritorijoje, kol kas neaišku.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

,,Respublikos,,

,,Respublikos,, portretas
Komentarus paskaitai,tai atrodo baisiau už Estijos Narva,Latvijos Daugpily ar Lietuvos pasienyje su Baltarusija

Ale kiek

Ale kiek portretas
Kiek dar Putino čiulpinuka Lietuvoje

To nuomonė

To nuomonė portretas
Idiote-kas labiausiai kenčia per rusų išlaisvinimo ,,operacija,,Ukrainoje- rusai,nes sudominti miestai,gyvenvietės kur daugiausiai gyvena rusai.
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių