Miškai – pasaulio plaučiai, jie gyvybiškai svarbūs reguliuojant planetos klimatą. Tačiau nesiliaujantis jų kirtimas ir gaisrai blogina klimato kaitos situaciją, tad mokslininkai ieško būdų, kaip prižiūrėti visų pasaulio miškų būklę. Būtent tai iš kosmoso darys naujasis satelitas.
„Satelitas yra septintasis Žemės tyrinėtojas, kuris vykdys Europos kosmoso agentūros misijas, susijusias su Žemės mokslais. Taip siekiama stebėti anglies dioksido srautus ir miškų vaidmenį sugeriant kenksmingas dujas. Tai labai aktualu šiomis klimato kaitos dienomis, kai ypač atogrąžų miškai atlieka svarbų vaidmenį“, – pasakojo Žemės stebėjimo programų direktorius Simonetta Cheli.
LNK stop kadras.
Pažangus radaras užfiksuos išsamią informaciją apie medžių lapus, kamienus ir net šaknų struktūras.
Patekęs į orbitą, satelitas naudos naujausias technologijas miško aukščiui ir medžių masei išmatuoti.
Ši informacija gali būti labai svarbi, norint suprasti, kiek anglies dioksido sukaupia miškai ir kaip juos tai veikia.
„Miškai šiandien sudaro apie trečdalį mūsų planetos, o 75 proc. miškų yra atogrąžų miškai, į kuriuos žmogui patekti sudėtinga. Mums svarbu matyti ne tik medžių išorę, bet ir jų šaknis, o šis naujas satelitas leis tai padaryti“, – aiškino S. Cheli.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Radaras veikia, siųsdamas impulsus į žemę ir analizuodamas signalus, kurie atsimuša, sukurdami pirmąjį lajos ir miško tankumo vaizdą. Jis aplankys vietas iki septynių kartų, palaipsniui atskleisdamas visą vidinę miškų struktūrą.
„Šį kartą paleidimas šiek tiek skiriasi nuo įprasto. Paprastai satelitai paleidžiami naktį, tačiau dėl šios misijos, kuri turi pasiekti 666 kilometrus Saulės sinchronine orbita, startą turėsime anksti ryte. Startas visada yra gana įtemptas ir jaudinantis momentas kiekvienam, kas dirba prie projekto“, – teigė Žemės stebėjimo programų direktorius.
Paleidimas įvyks artimiausiomis dienomis.
Naujausi komentarai