Buvęs Didžiosios Britanijos premjeras Tony Blairas (Tonis Bleras) paragino savo Leiboristų partijos narius neleisti, kad naujuoju šios politinės jėgos lyderiu būtų išrinktas kairiojo sparno socialistų kandidatas, įspėdamas, jog tai reikštų elektorato „sunaikinimą“.
Smarkiai išaugusi jaunimo ir naujų leiboristų rėmėjų parama leido žilabarzdžiui Jeremy Corbynui (Džeremiui Korbinui) iš autsaiderio tapti favoritu pakeisti Edą Milibandą (Edą Milibandą), kuris atsistatydino, kai jo partija pralaimėjo gegužę vykusius visuotinius rinkimus premjero Davido Camerono (Deivido Kamerono) konservatoriams.
1997-2007 metais prie britų vyriausybės vairo stovėjęs T.Blairas prisimenamas ne tik dėl triuškinamų pergalių, kurias rinkimuose iškovojo jo vedama partija, bet ir dėl nepopuliaraus Irako karo, kuris temdo jo politinį palikimą.
Ekspremjeras sakė, kad leiboristams gresia „susinaikinimas“, jei laimės prieš taupymą pasisakanti J.Corbyno stovykla.
„Leiboristų partijos egzistavimui iškilęs didžiausias pavojus per visą daugiau nei 100 metų jos gyvavimo istoriją“, - rašė T.Blairas ugningame straipsnyje dienraštyje „The Guardian“.
„Nesvarbu, ar priklausote kairiajam, dešiniajam ar centro sparnui partijoje, nesvarbu, ar anksčiau mane rėmėte ar nekentėte - prašau, suvokite pavojų, kuris mums iškilęs“, - rašė jis.
„Jei Jeremy Corbynas taps lyderiu, mūsų pralaimėjimas kituose rinkimuose nebus kaip 1983 metais ar 2015-aisiais, - rašė ekspremjeras. - Tai reikš sutriuškinimą, galbūt net sunaikinimą.“
66 metų J.Corbynas yra aktyvistas veteranas, kuris per 32 darbo parlamente metus daug kartu per balsavimus nesilaikė Leiboristų partijos kurso.
Jis pasisako už tai, kad Britanija atsisakytų branduolinių ginklų, ir nė karto nebuvo užėmęs svarbaus posto vyriausybėje.
Be to, jis privertė sunerimti centristus savo raginimais renacionalizuoti kai kurias pramonės šakas ir pasitraukti iš NATO.
Naujausi komentarai