Tai pirmasis jo vizitas šalyje nuo Rusijos invazijos pradžios, sukėlusios nerimą dėl galimos branduolinės nelaimės.
R. Grossi ne kartą perspėjo dėl šio konflikto keliamų pavojų didelį branduolinį tinklą turinčioje šalyje.
Rusijos pajėgos vasario 24-ąją – pačią pirmąją savo invazijos į Ukrainą dieną – užėmė nebeveikiančios Černobylio branduolinės jėgainės kompleksą. Jame tebėra saugomos radioaktyvios atliekos.
Kovo 4 dieną Rusijos pajėgos taip pat apšaudė ir užėmė didžiausią Europoje Zaporižios atominę jėgainę. Jos apšaudymo metu teritorijoje prasidėjo gaisras, kuris sukėlė nerimą Europoje dėl galimos branduolinės katastrofos.
„Esu Pietų Ukrainos branduolinėje jėgainėje, kad susitikčiau su Ukrainos vyriausybės pareigūnais bei darbuotojais ir pradėčiau teikti TATENA techninę pagalbą šalies branduolinių objektų saugai ir saugumui (užtikrinti)“, – trečiadienį socialiniame tinkle „Twitter“ parašė TATENA vadovas.
„Labai svarbu būti vietoje, kad galėtume teikti veiksmingą paramą šiais nepaprastai sunkiais laikais“, – pridūrė jis.
R. Grossi taip pat padėkojo šalia Južnoukrajinsko miesto esančios jėgainės darbuotojams už „jų kantrybę ir atsparumą“.
„Noriu pasakyti, kad esame čia su jumis, kad esame pasirengę jus paremti visais įmanomais būdais ir formomis“, – sakė jis vaizdo žinutėje, taip pat paskelbtoje tviteryje.
R. Grossi į Ukrainą atvyko antradienį, kad susitiktų su vyriausybės pareigūnais ir atsiųstų į šalį ekspertų bei įrangos, siekiant „padėti išvengti branduolinės nelaimės pavojaus“.
Kiek laiko truks jo vizitas Ukrainoje, TATENA nepraneša.
Ukraina turi 15 branduolinių reaktorių keturiose veikiančiose jėgainėse, o taip pat dideles branduolinių atliekų sankaupas, kurių yra ir po branduolinės katastrofos 1986 metais uždarytoje Černobylio branduolinėje elektrinėje.
Šį mėnesį R. Grossi Turkijoje susitiko su Rusijos ir Turkijos užsienio reikalų ministrais, kad aptartų branduolinės saugos klausimus, tačiau jokio susitarimo nepasiekė.