Trumpas „nėra 100 proc. tikras“, kad negalėtų dirbti trečią kadenciją Pereiti į pagrindinį turinį

Trumpas „nėra 100 proc. tikras“, kad negalėtų dirbti trečią kadenciją

2025-01-28 07:33
BNS inf.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas dar kartą užsiminė apie savo trečią kadenciją, sakydamas, jog „nėra 100 proc. tikras“, kad pagal konstituciją jam tai būtų draudžiama.

Trumpas „nėra 100 proc. tikras“, kad negalėtų dirbti trečią kadenciją
Trumpas „nėra 100 proc. tikras“, kad negalėtų dirbti trečią kadenciją / Scanpix nuotr.

JAV konstitucijoje yra nuostata, draudžianti bet kuriam du kartus prezidentu išrinktam žmogui vėl būti renkamam į šį postą.

D. Trumpas ne kartą užsiminė apie galimybę viršyti dabartinį dviejų prezidento kadencijų limitą ir nors tai dažnai sako juokaudamas, tokios pastabos vis tiek yra provokuojančios.

„Surinkau daug pinigų kitoms varžyboms ir, manau, negaliu jų naudoti sau, bet nesu 100 procentų tikras, nes nežinau (...). Manau, man neleidžiama vėl dalyvauti (prezidento) rinkimuose“, – Majamyje JAV Kongreso respublikonų grupei sakė D. Trumpas.

Sukeldamas juoką, D. Trumpas atsisuko į Atstovų Rūmų pirmininką Mike'ą Johnsoną (Maiką Džonsoną) ir pridūrė: „Nesu tikras, ar man galima vėl dalyvauti rinkimuose? Mike'ai? Geriau nevelsiu tavęs į tą ginčą.“

D. Trumpas savo antrai kadencijai buvo inauguruotas sausio 20-ąją. Jis tapo tik antru prezidentu per JAV istoriją, dirbančiu antrą kadenciją ne iš eilės.

JAV prezidentų dviejų kadencijų limitas nustatytas konstitucijos 22-ąja pataisa, ratifikuota 1951 metais, iš dalies reaguojant į Franklino D. Roosevelt'o (Franklino D. Ruzvelto) beprecedentes keturias kadencijas nuo 1933 iki 1945 metų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra