„Tai nėra kažkas, ką aš ketinu daryti, – pasakė jis NBC naujienų laidos „Meet the Press“ moderatorei Kristen Welker (Kristen Velker) ir pridūrė: „Aš noriu turėti ketverius puikius metus ir perduoti tai kam nors, idealiu atveju – puikiam respublikonui, puikiam respublikonui, kuris galėtų tęsti tai toliau“.
Paklaustas, kas tai galėtų būti, jis paminėjo viceprezidentą J. D. Vance'ą (Dž. D. Vansą), pavadindamas jį „fantastišku, puikiu žmogumi“, ir valstybės sekretorių Marco Rubio (Marką Rubiją). Jis pridūrė, kad „šioje partijoje turime daug gerų žmonių“.
Sakė nežinąs, ar būdamas prezidentu privalo ginti JAV Konstituciją
D. Trumpas sakė, kad nežino, ar privalo ginti JAV Konstituciją.
„Nežinau“, – atsakė D. Trumpas, kai televizijos NBC naujienų laidos „Meet the Press with Kristen Welker“ vedėja tiesiogiai paklausė, ar jis mano, kad turi ginti aukščiausiąjį šalies įstatymą.
Konkrečiai paklaustas, ar tiek Amerikos piliečiai, tiek nepiliečiai nusipelno tinkamo teisinio proceso, kaip teigiama JAV Konstitucijoje, D. Trumpas atsakė: „Aš nesu teisininkas. Aš nežinau.“
Agresyvūs prezidento žingsniai deportuoti dokumentų neturinčius migrantus (kai kurie iš jų buvo deportuoti be teismo posėdžio) sulaukė plačios kritikos, tačiau D. Trumpas tvirtina, kad tai yra būtina. Jis paskelbė, kad tai yra „nacionalinė nepaprastoji padėtis“.
Teisės ir konstitucinės teisės tyrėjai griežtai suabejojo D. Trumpo galimybe siekti trečios kadencijos.
Konstitucijos 22-ojoje pataisoje nustatyta, kad „niekas negali būti renkamas į prezidento pareigas daugiau kaip du kartus“.
Aš nesu teisininkas. Aš nežinau.
Tačiau kovo mėnesį D. Trumpas sakė, kad nejuokauja apie galimybę siekti trečios kadencijos, ir nedetalizuodamas pridūrė, kad yra metodų, kurie leistų tai padaryti.
Pakeisti Konstituciją taip, kad būtų leidžiama trečia kadencija, būtų labai sunku – tam reikėtų dviejų trečdalių balsų daugumos abiejuose Kongreso rūmuose ir bent 38 iš 50 JAV valstijų įstatymų leidžiamųjų organų ratifikavimo.
Ekonomikos pergalės yra jo nuopelnas, o dėl likusios dalies kaltas J. Bidenas
D. Trumpas sekmadienį duotame interviu teigė, kad gerosios dabartinės JAV ekonomikos dalys yra jo politikos rezultatas, o dėl blogųjų galima kaltinti jo pirmtaką Joe Bideną (Džo Baideną).
„Galiausiai aš prisiimu atsakomybę už viską“, – sakė JAV prezidentas interviu televizijos NBC pokalbių laidoje „Meet the Press“.
„Tačiau aš čia esu tik šiek tiek daugiau nei tris mėnesius“, – tvirtino jis.
Vyraujant mišriems ekonominiams rodikliams ir didėjant susirūpinimui dėl jo agresyviai taikomų muitų, D. Trumpas sakė, kad tam tikri ekonomikos aspektai yra jo nuopelnas.
„Man pavyko sumažinti išlaidas, – sakė jis. – Manau, kad geroji dalis yra Trumpo ekonomika, o blogoji – Bideno ekonomika, nes jis atliko siaubingą darbą.“
Nors apklausos rodo didėjantį visuomenės susirūpinimą dėl ekonomikos, dauguma oficialių rodiklių dar nėra tokie prasti: nedarbas praėjusį mėnesį buvo nedidelis – 4,2 proc., o infliacija kovą siekė 2,3 proc. ir buvo šiek tiek didesnė už federalinio banko nustatytą tikslą.
Tačiau federaliniai ir kiti bankininkai sumažino savo prognozes dėl pirmaujančios pasaulio ekonomikos, nurodydami lėtėjantį augimą ir didėjančią infliaciją bei nedarbą.
Paklaustas, ar įmanoma JAV recesija, D. Trumpas atsakė: „Visko gali būti“.
„Tai pereinamasis laikotarpis“, – sakė jis ir pridūrė, kad galiausiai JAV puikiai seksis, nes laukia „didžiausias ekonominis pakilimas istorijoje“.
Kalbėdamas apie prekybą su Kinija, kuri buvo smarkiai sukrėsta po to, kai D. Trumpas įvedė 145 proc. tarifus, jis sakė, kad „iš esmės nutraukėme prekybinius santykius nustatydami tokio dydžio tarifus“.
Tačiau jis pridūrė: „Tai gerai (...) Tai reiškia, kad mes nepralaimime“.
D. Trumpas sakė, kad kinai „labai nori sudaryti sandorį“, ir tikėjosi, kad galiausiai sumažins muitus.
Milijardierius respublikonas aštriai ir atkakliai kritikavo federalinio banko pirmininką Jerome'ą Powellą (Džeromą Pauelą), kurį D. Trumpas paskyrė 2018-aisiais, savo pirmosios kadencijos metu. NBC jis tvirtino, kad banko vadovas turėtų mažinti palūkanų normas.
Pasak prezidento, dabar tam yra puikus laikas.
Tikimasi, kad antradienį ir trečiadienį susirinkę federalinio banko valdytojai pratęs palūkanų normų mažinimo pertrauką, kol pamatys, kaip tarifai paveiks ekonomiką.
Dauguma analitikų tikisi, kad bankas paliks palūkanų normas 4,25-4,50 proc. intervale, kuris nustatytas nuo gruodžio.
Dar praėjusį mėnesį D. Trumpas iškėlė galimybę atleisti pirmininką iš pareigų, kurios turėtų būti iš esmės izoliuotos nuo politikos.
Tačiau NBC jis sakė, kad dabar tikisi palaukti, kol 2026-ųjų gegužę baigsis J. Powello kadencija, ir paskirti įpėdinį.
Naujausi komentarai