Tai naujausias jo bandymas pakeisti šalies terminologiją.
„Gegužės 8-ąją pervadinu Antrojo pasaulinio karo pergalės diena, o lapkričio 11-ąją – Pirmojo pasaulinio karo pergalės diena“, – rašė jis savo socialinėje platformoje „Truth Social“.
Europa gegužės 8-ąją mini kaip Pergalės Europoje dieną, o Rusija ir kai kurios buvusios sovietinės šalys gegužės 9-ąją – kaip Pergalės dieną. Jos žymi Vokietijos besąlygiškos kapituliacijos oficialaus pripažinimo metines.
Karas Azijoje tęsėsi iki Japonijos kapituliacijos 1945 metų rugsėjo pradžioje, po atominių bombų numetimo ant Hirošimos ir Nagasakio.
Nors kai kurios JAV valstijos mini gegužės 8-ąją, ši diena nėra valstybinė šventė ir nėra minima taip plačiai kaip Europoje.
„Daugelis mūsų sąjungininkų ir draugų švenčia gegužės 8-ąją kaip Pergalės dieną, tačiau mes padarėme daugiau nei bet kuri kita šalis, kur kas daugiau, kad Antrasis pasaulinis karas baigtųsi pergalingai“, – sakoma D. Trumpo įraše.
Lapkričio 11-ąją buvęs JAV prezidentas Woodrow Wilsonas (Vudras Vilsonas) pavadino „Paliaubų diena“, nes tai yra 1918 metų paliaubų, kuriomis baigėsi Pirmasis pasaulinis karas, metinės.
Dabar ši diena Jungtinėse Valstijose švenčiama kaip Veteranų diena, skirta pagerbti amerikiečius, tarnavusius JAV ginkluotosiose pajėgose.
„Mes laimėjome abu karus, niekas mums neprilygo jėga, drąsa ar kariniu genialumu, bet mes niekada nieko nešvenčiame – taip yra todėl, kad nebeturime lyderių, žinančių, kaip tai daryti! Mes vėl pradėsime švęsti savo pergales!“ – pareiškė D. Trumpas.
Antrojo pasaulinio karo metais tuometinė Sovietų Sąjunga buvo Jungtinės Karalystės ir JAV sąjungininkė prieš nacistinę Vokietiją.
Per karą SSRS patyrė daugiausiai aukų – žuvo daugiau kaip 20 mln. žmonių.
Baltieji rūmai kol kas oficialiai nepaskelbė jokio įsakymo ar proklamacijos, kurioje būtų išvardyti švenčių pavadinimų pakeitimai.
D. Trumpas per savo antrąją kadenciją ne kartą siekė pervadinti JAV viešojo gyvenimo elementus, ar tai būtų nacionalinės šventės, ar geografiniai objektai. Pavyzdžiui, „Vietinių tautų dienai“ jis sugrąžino „Kolumbo dienos“ pavadinimą, o Meksikos įlanką pervadino Amerikos įlanka.
Naujausi komentarai