Uždniestrės pareigūnai sako sužlugdę esą Kyjivo rengtą ataką, šis tai vadina provokacija

Su Ukraina besiribojančio Moldovos separatistinio Uždniestrės regiono promaskvietiška valdžia ketvirtadienį pranešė, kad užkirto kelią esą Kyjivo organizuotam teroro išpuoliui prieš separatistų pareigūnus.

Moldovos premjeras sakė, kad nėra šios informacijos patvirtinimo, o Ukraina pavadino pastarąjį Uždniestrės pareigūnų pareiškimą Kremliaus surengta provokacija.

Separatistų saugumo pareigūnai savo pareiškime nurodė, kad sustabdė „teroro išpuolį, kuriam vadovavo Ukrainos saugumo tarnybos ir kuris buvo rengiamas prieš kelis pareigūnus. Įtariamieji buvo sulaikyti. Jie prisipažino“.

Uždniestrės prokuroras Anatolijus Gureckis teigė, kad siekta „pašalinti aukščiausius valstybės pareigūnus“ ir kad tariamas išpuolis turėjo būti surengtas prorusiško regiono administraciniame centre Tiraspolyje.

Jie planavo, kad bus daug aukų, nes teroristinis išpuolis turėjo įvykti sostinės centre.

„Jie planavo, kad bus daug aukų, nes teroristinis išpuolis turėjo įvykti sostinės centre“, – tvirtino jis.

Valstybinė televizija sakė, kad įtariamieji esą planavo susprogdinti automobilį „Land Rover“ su aštuoniais kilogramais sprogmenų.

Ji taip pat parodė tariamo vykdytojo, 40 metų vyro, nuotraukas, kuris, kaip pranešė kanalas, „gavo nurodymus iš Ukrainos saugumo tarnybų“.

Ukrainos saugumo tarnyba pareiškė, kad „informacija apie tariamą Ukrainos slaptųjų tarnybų dalyvavimą rengiant teroro aktą Uždniestrėje yra Kremliaus surežisuota provokacija“.

Moldovos ministras pirmininkas Dorinas Receanas (Dorinas Rečanas) savo ruožtu sakė: „Neturime šios informacijos patvirtinimo, svarbu, kad Moldovoje būtų stabilumas ir taika. Nėra jokio eskalacijos pavojaus, jokių problemų šiame regione.“

Neturime šios informacijos patvirtinimo, svarbu, kad Moldovoje būtų stabilumas ir taika.

Rusija vasario gale pareiškė, kad Ukraina neva rengiasi įsiveržti į Maskvos remiamą Uždniestrę, bet Kišiniovas iškart tai paneigė ir paragino visus elgtis ramiai.

Rusijos užsienio reikalų ministerija vasario 24-ąją, per pirmąsias invazijos į Ukrainą metines, pareiškė, kad „Rusijos ginkluotosios pajėgos atsakys, jei įvyks Kyjivo režimo provokacija“ Uždniestrėje.

Jos pareiškime Ukraina kaltinama prie sienos dislokavusi karių ir ginklų.

Moldovos gynybos ministerija netrukus paneigė Rusijos kaltinimus, esą Ukraina kelia tiesioginę grėsmę Uždniestrei.

„Gynybos ministerija stebi visus regione vykstančius įvykius, veiksmus ir pokyčius“, – sakoma jos pareiškime ir priduriama, kad „šiuo metu tiesioginės grėsmės valstybės kariniam saugumui nėra“.

Nuo pat invazijos pradžios Kremlius yra kaltinamas įtampos Uždniestrėje kėlimu siekiant destabilizuoti Ukrainą ir Moldovą.

Anksčiau vasarį Moldovos prezidentė Maia Sandu (Maja Sandu) apkaltino Rusiją sąmokslu smurtinėmis priemonėmis nuversti jos vyriausybę – pasitelkiant antivyriausybiniais protestuotojais vaizduojamus diversantus. Rusija tai paneigė.

Uždniestrė yra siauras su Ukraina besiribojantis regionas, kuris po trumpo karo 1992 metais atsiskyrė nuo Moldovos, tačiau tarptautiniu mastu jis nepripažįstamas. Nuo to laiko ten dislokuoti Rusijos kariai.

Moldova, neturtinga 2,6 mln. gyventojų turinti šalis, kurioje gyvena nemažai rusų, pastaraisiais metais pasuko provakarietiška kryptimi, tuo sukeldama Maskvos pasipiktinimą.


Šiame straipsnyje: karas UkrainojeUždniestrėMoldovaAnatolijus Gureckisprovokacija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių