Interviu paskelbtas prieš V. Putino dviejų dienų vizitą į šią šalį.
Ketvirtadienį V. Putinas atvyksta į Pekiną susitikti su savo „brangiu draugu“ Xi Jinpingu (Si Dzinpingu), siekdamas gauti didesnę Kinijos paramą savo karo veiksmams Ukrainoje ir izoliuotai ekonomikai.
Šis vizitas, kurio metu jis taip pat aplankys šiaurės rytinį Harbino miestą, kur vyks prekybos ir investicijų paroda, yra pirmoji V. Putino kelionė į užsienį nuo jo perrinkimo kovą ir antroji kelionė į Kiniją per kiek daugiau nei šešis mėnesius.
„Palankiai vertiname Kinijos požiūrį į krizės Ukrainoje sprendimą“, – per interviu Maskvoje sakė V. Putinas Kinijos valstybinei naujienų agentūrai „Xinhua“.
Dokumente pateiktos idėjos ir pasiūlymai rodo nuoširdų mūsų draugų kinų norą padėti stabilizuoti padėtį.
Rusijos prezidento interviu taip pat buvo paskelbtas anglų kalba Kremliaus interneto svetainėje.
„Pekinas gerai supranta jos pagrindines priežastis ir pasaulinę geopolitinę reikšmę“, – sakė V. Putinas, turėdamas omenyje 2023 metų vasarį Kinijos pristatytą 12 punktų konflikto Ukrainoje sprendimo planą.
„Dokumente pateiktos idėjos ir pasiūlymai rodo nuoširdų mūsų draugų kinų norą padėti stabilizuoti padėtį“, – teigė V. Putinas.
Likus kelioms dienoms iki karo Ukrainoje pradžios 2022 metų vasarį, Pekinas ir Maskva paskelbė apie „neribotą“ partnerystę ir nuo to laiko prekyba pasiekė rekordines aukštumas.
Nuo tada, kai Vakarų šalys dėl karo Ukrainoje pritaikė precedento neturinčias sankcijas, Rusija tampa vis labiau priklausoma nuo Kinijos.
Pekinas nepriima kritikos dėl ryšių su Maskva ir džiaugiasi savo „neribota partneryste“ su Kremliumi, dėl kurios Kinija gali gauti pigios naftos, dujų ir kitų išteklių, įskaitant nuolatinį dujų tiekimą dujotiekiu „Power of Siberia“.
Tačiau Vakarų šalims atidžiai stebint šią ekonominę partnerystę, Kinijos bankai, baimindamiesi JAV sankcijų, dėl kurių jie gali būti atkirsti nuo pasaulinės finansų sistemos, ėmė vengti dirbti su Rusijos įmonėmis.