Kanclerio Olafo Scholzo (Olafo Šolco) atstovas spaudai Steffenas Hebestreitas (Štefenas Hebeštraitas) eilinėje spaudos konferencijoje teigė, kad Vokietija yra „pasiryžusi kuo labiau priartėti prie dviejų procentų tikslo, naudodamasi turimomis galimybėmis, ir pasiekti dviejų procentų tikslą per šį teisėkūros laikotarpį, kuris baigsis 2025 metais“.
Praėjus kelioms dienoms po Rusijos invazijos į Ukrainą, O. Scholzas paskelbė apie 100 mlrd. eurų Vokietijos karinei gynybai stiprinti ir kompensuoti dešimtmečius trunkantį nuolatinį nepakankamą finansavimą.
Tačiau išlaidų programa sunkiai įsibėgėja, nes pramonė stengiasi patenkinti paklausą, o pagrindiniai pirkimo planai stabdomi.
„Kad transatlantinė partnerystė būtų subalansuota ir tvirta, reikia, kad Vokietija ir Europa atliktų aktyvų vaidmenį“, – rašė O. Scholzas pirmadienį žurnale „Foreign Policy“ paskelbtame straipsnyje.
Vokietija padidins savo investicijas, kad pasiektų NATO išlaidų tikslą ir sukurtų kariuomenę, „kuria mes ir mūsų sąjungininkai galėsime pasikliauti“, sakė kancleris.
Tačiau šio tikslo nepavyks pasiekti „pernakt“, sakė S. Hebestreitas.
Jis teigė, kad „reikia laikytis Europos reglamentų“ ir įveikti viešųjų pirkimų iššūkius.
„Esame rinkoje, kurioje yra didelė paklausa, gerokai viršijanti pasiūlą“, todėl vėluojama pristatyti prekes, sakė jis.
Vidaus ginčai dėl to, kaip turėtų būti išleisti pinigai, taip pat apsunkino sprendimų dėl išlaidų priėmimą.
Sekmadienį kilo abejonių dėl planuojamo 35 JAV pagamintų naikintuvų F-35 pirkimo, nes paaiškėjo, kad Gynybos ministerijos pareigūnai išreiškė rimtą susirūpinimą.
Ministerija nurodė, kad beveik 10 mlrd. eurų vertės projektas gali vėluoti ir pareikalauti papildomų išlaidų, rašoma dokumente, su kuriuo susipažino naujienų agentūra AFP.
Naujausi komentarai