Vokietijos gynybos ministras: Ukrainos karių mokymai naudotis tankais prasidės netrukus

Vokietijos gynybos ministras ketvirtadienį pareiškė, kad Ukrainos kariams skirti mokymai naudotis pažangiais Vakarų tiekiamais tankais prasidės ateinančiomis dienomis.

Borisas Pistorius (Borisas Pistorijus) sakė, kad ukrainiečių kariai dar iki vasario pradės mokytis valdyti Vokietijoje pagamintus tankus „Leopard 2“. Tai bus daroma Vokietijoje esančiame poligone.

Jis pridūrė, kad artimiausiomis dienomis prasidės mokymai naudotis vokiškais šarvuočiais „Marder“, „o Ukrainos kariai naudotis „Leopardais“ bus apmokyti šiek tiek vėliau“.

Vokiečių ministras tikisi, jog patys tankai į Ukrainą atvyks iki kovo pabaigos.

Sprendimai atsiųsti Kyjivui dešimtis tankų „Leopard 2“ iš Europos šalių ir tankų „Abrams M1“ iš JAV paskelbti trečiadienį.

Trečiadienį, po kelias savaites trukusio intensyvaus Kyjivo ir daugelio jo sąjungininkų Europoje spaudimo, Berlynas pagaliau sutiko pristatyti galinguosius Vokietijoje pagamintus tankus „Leopard“.

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas (Olafas Šolcas) savo šalies parlamentui pranešė, kad vokiečiai iš savo Bundesvero atsargų suteiks 14 tankų „Leopard 2 A6“.

Berlynas taip pat davė leidimą kitoms Europos šalims šiuos tankus ukrainiečiams siųsti iš savo atsargų. Siekiama greitai surinkti „du tankų batalionus su „Leopard 2“ tankais Ukrainai“, sakė O. Scholzas.

„Leopard 2“ laikomas vienu iš pažangiausių tankų modelių visame pasaulyje ir yra plačiai naudojamas visoje Europoje, todėl atsarginių dalių ir šaudmenų galima lengvai įsigyti.

Vėliau Vašingtonas taip pat pranešė, kad atsiųs 31 tanką „Abrams“ – vieną galingiausių ir sudėtingiausių JAV kariuomenės ginklų.

Nors Vakarų šalys jau yra Kyjivui siuntusios pačių įvairiausių ginklų – nuo artilerijos iki priešraketinės gynybos sistemų „Patriot“, tankai ilgą laiką buvo laikomi per dideliu žingsniu, rizikuojant grėsminga Maskvos atsakomąja reakcija.

Ketvirtadienį Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas įspėjo, kad Rusija tankų tiekimą vertina kaip „tiesioginį dalyvavimą konflikte“.

Tačiau Ukrainai rengiantis kontrpuolimui, kad išstumtų rytuose ir pietuose vis labiau įsitvirtinančius rusus, sąjungininkai dabar stengiasi atsiųsti galingos ginkluotės.

B. Pistorius, Vokietijos gynybos ministru paskirtas tik praėjusią savaitę, kalbėjo lankydamasis pas Vokietijos karius Saksonijos-Anhalto žemėje.


Šiame straipsnyje: karas UkrainojeLeopardsukrainiečiaimokymai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių