Jie atvyko į Romą, „kad pareikštų savo šeimos padėką už popiežiaus paramą tuo metu, kai buvo persekiojamas Julianas“, tinkle „X“ rašė J. Assange‘o žmona. Ji pati ir jos vaikai „2023 m. turėjo garbę susitikti su popiežiumi Pranciškumi, kad su juo pakalbėtų, kaip išlaisvinti Julianą iš Belmarsho kalėjimo“. Pranciškus jos vyrui į kalėjimą nusiuntė laišką Ir „net pasiūlė Vatikane suteikti jam prieglobstį“.
J. Assange‘as pernai grįžo į gimtąją Australiją po dvylikos metų, praleistų Ekvadoro ambasadoje Londone, kur slapstėsi nuo JAV valdžios institucijų, ir britų kalėjime. J. Assange‘as sudarė susitarimą su JAV teisingumo departamentu, pagal kurį sutiko pripažinti savo kaltę dėl sąmokslo atskleisti informaciją apie nacionalinę gynybą.
JAV teisėsauga kaltina J. Assange‘ą nuo 2010 m. paskelbus 700 tūkst. slaptų dokumentų apie diplomatinę ir karinę JAV veiklą. Juose būta konfidencialios informacijos apie karus Irake ir Afganistane, be kita ko, apie civilių žudymą ir JAV karių vykdytą kalinių kankinimą.
Jo šalininkai laiko J. Assange‘ą didvyriu, kovojančiu už žodžio laisvę. Kritikai mato jame išdaviką, sukėlusį grėsmę JAV saugumui bei žvalgybos šaltiniams.
Naujausi komentarai