Įtariamasis Abdur Rahmanas mirė ligoninėje spalio 8 dieną, kai sunkiai susižalojo iššokęs pro langą iš penkto vieno pastato aukšto Dakos priemiestyje, mėgindamas išvengti arešto, sakoma Greitojo reagavimo bataliono (RAB) pranešime.
Šio grupuotės „Jamayetul Mujahideen Bangladesh“ (JMB) lyderio tapatybė vėliau buvo patvirtinta, ištyrus jo daiktus ir jo šeimos nariams parodžius jo palaikų nuotraukas, priduriama jame.
Vėliau RAB rado keletą dokumentų, popierinių ir elektroninių laiškų, kurie „visi liudijo, kad Abdur Rahmanas buvo naujosios JMB emyras (vadas)“.
Bangladešo valdžia yra įsitikinusi, kad JMB organizavo vieno Dakos restoranėlio užpuolimą liepos 1 dieną. Šio išpuolio metu buvo nužudyta 20 įkaitų, iš kurių dauguma buvo užsieniečiai. Visgi už ataką atsakomybę prisiėmė džihadistų grupuotė „Islamo valstybė“ (IS).
Po tos atakos policija surengė reidų, per kuriuos nukauta mažiausiai 40 JMB pasekėjų. Dešimtys reidų buvo atlikti vietose, siejamose su šia grupuote.
2007 metais pagrindiniams JMB lyderiams buvo įvykdytos mirties bausmės, o nuo to laiko ši grupuotė ilgai nevykdė jokios veiklos. Tačiau manoma, kad neseniai joje įvyko persigrupavimas, ir JMB dabar vadovauja jauni, aukštąjį išsilavinimą įgiję ekstremistai.
Per pastaruosius trejus metus Bangladeše surengtas ne vienas mirtinas išpuolis, įskaitant atakas prieš užsieniečius, žmogaus teisių aktyvistus ir religinių mažumų atstovus.
Kritikai teigia, kad Bangladešo ministrės pirmininkės Sheikh Hasinos (Šeich Hasinos) vyriausybė atsisako pripažinti tikrąją islamo ekstremistų keliamą grėsmę ir kaltina ją siekiant pasinaudoti šiais išpuoliais, kad sukompromituotų savo vietinius oponentus.
Rugpjūtį JAV sekretorius Johnas Kerry (Džonas Keris) viešėdamas su vizitu Dakoje pareiškė, kad egzistuoja įrodymų, siejančių atakas Bangladeše su IS.
Naujausi komentarai