Meksikos vyriausybė pirmadienį paragino Egiptą ištirti, kodėl iš karinių orlaivių buvo taikytasi į grupę turistų; tarp 12 žuvusiųjų buvo ir du meksikiečiai, dar 10 buvo sužeista.
Meksikos užsienio reikalų ministrė Claudia Ruiz Massieu (Klaudija Ruis Masjė) pirmadienį patvirtino, kad Meksikos turistai, kuriuos kartu su grupe kitų žmonių per klaidą nukovė Egipto saugumo pajėgos, žuvo per aviacijos smūgį.
Per spaudos konferenciją ji sakė, kad 12 žmonių, iš jų dviejų meksikiečių gyvybes nusinešusį sekmadienio išpuolį išgyvenę šeši meksikiečiai nurodė, jog grupė turistų buvo sustojusi pavalgyti Vakarų dykumoje, kai „patyrė aviacijos ataką bombomis iš lėktuvo ir sraigtasparnių“.
Minėta grupė turistų atvyko į Kairą rugsėjo 11 dieną, po dviejų dienų jie keliavo į Baharijos oazę, sakė C.Ruiz Massieu ir pridūrė, kad jau netoli oazės jie pateko į ugnį.
Egipto kelionių agentūra „Windows of Egypt“ apie šią ataką informavo Meksikos ambasadą.
Ministrė sakė, kad kol kas patvirtinta dviejų meksikiečių žūtis, ir nurodė, kad diplomatai stengiasi nustatyti jų tapatybę.
Šeši likę gyvi per šį antskrydį nugabenti į ligoninę Kairo priemiestyje, jų būklė stabili.
Egiptas anksčiau pranešė, kad jo saugumo pajėgos, persekiodamos džihadistus vakarinėje dykumoje, nukovė 12 žmonių, kai per klaidą atakavo juos vežusią keturių automobilių koloną.
Minėtame regione, traukiančiame turistus savo oazėmis ir įspūdingomis uolomis, esama ir kovotojų tvirtovių. Praėjusį mėnesį džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ grupuotė Egipte nupjovė galvą jaunam kroatui, kuris dirbo vienoje prancūzų bendrovėje, taip pat surengė daug atakų prieš saugumo pajėgas.
Sekmadienį policijai ir kariškiams surengus bendrą operaciją, per kurią „persekiojami teroristiniai elementai“ Vahato vietovėje Vakarų dykumoje, buvo „per klaidą“ atakuoti keturi pikapai, vežę meksikiečius turistus, anksčiau pranešė Egipto vidaus reikalų ministerija.
Naujausi komentarai