Latvija kaimyninės Rusijos sutartyje su Abchazija įžvelgė grėsmę Pereiti į pagrindinį turinį

Latvija kaimyninės Rusijos sutartyje su Abchazija įžvelgė grėsmę

2014-11-26 14:00
„Reuters“-BNS inf.
Latvija kaimyninės Rusijos sutartyje su Abchazija įžvelgė grėsmę
Latvija kaimyninės Rusijos sutartyje su Abchazija įžvelgė grėsmę / A. Ufarto/BFL nuotr.

Latvijos prezidentas Andris Bėrzinis trečiadienį pareiškė, kad Rusijos ir Gruzijos Abchazijos regiono susitarimas dėl glaudesnio bendradarbiavimo kelia grėsmę saugumui ir stabilumui regione.

Nors lankydamasis Gruzijos sostinėje Tbilisyje jis taip pat užsiminė apie būtinybę Rusijos kaimynėms ieškoti būdų, kaip taikiai gyventi tokioje kaimynystėje.

Pirmadienį pasirašytame Rusijos ir Abchazijos strateginės partnerystės susitarime numatyta „bendra gynybinė ir saugumo erdvė“, taip pat ir „valstybinės Abchazijos Respublikos sienos su Gruzija apsauga“.

„Aš manau, kad šis susitarimas... neigiamai paveiks saugumą ir stabilumą regione“, – sakė A.Bėrzinis spaudos konferencijoje, kurioje taip pat dalyvavo Gruzijos prezidentas Georgijus Margvelašvilis.

Suvokdamas būtinybę elgtis apdairiai A.Bėrzinis perspėjo: „Mes neturime kito kelio kaip ieškoti būdų, kaip stabilizuoti mūsų santykius su savo kaimynėmis, taip pat ir Rusija“.
„Darysime viską, kad juos (ryšius) stabilizuotume ir palaikytume ilgalaikius taikius ir stabilius santykius“, – sakė jis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra