Pietų Meksikoje protestuotojai pirmadienį padegė vienos valstijos vyriausybės būstinę per audringą demonstraciją dėl 43 studentų dingimo po to, kai juos užpuolė su policija siejama gauja.
Šimtai studentų ir dėstytojų, reikalaujančių, kad atsistatydintų gubernatorius Angelis Aguirre (Anchelis Agirė), šturmavo didelį Gerero valstijos vyriausybės kompleksą regiono sostinėje Čilpansinge ir leido darbuotojams pasitraukti, o vėliau išdaužė jo langus ir padegė pastatą.
Dešimtys valstijos policininkų atkūrė saugumą, o ugniagesiai ėmėsi malšinti gaisrą komplekse, kurio pirmajame aukšte per išdaužytus langus veržėsi liepsnos ir dūmai.
Taip pat buvo padegtas netoli to komplekso stovėjęs nedidelis sunkvežimis. Pranešimų apie nukentėjusius žmones negauta.
Vėliau studentai įsiveržė į Čilpansingo rotušės pastatą ir išdaužė jo langus.
Ataka prieš A.Aguirre biurą įvyko po riaušių policijos susirėmimų su lazdomis ir akmenimis ginkluotais protestuotojais prie valstijos kongreso vartų.
Apie 150 skydais prisidengusių policininkų stengėsi neleisti prasiveržti į valstijos parlamento pastatą apie 500 protestuotojų. Per šiuos susirėmimus buvo sužeisti penki dėstytojai ir du policininkai, sakė vienas naujienų agentūros AFP korespondentas.
Protestuotojai jau anksčiau buvo padegę vietos parlamento biblioteką per kelias protestų dienas po studentų dingimo.
Vienos pedagogikos aukštosios mokyklos, įsikūrusios netoli Čilpansingo, studentai įtūžo, kai 43 jų mokslo draugai rugsėjo 26 dieną dingo po incidento, per kurį savivaldybės policija apšaudė jaunuolių užgrobtus autobusus.
Pareigūnai aiškinasi, ar kai kurie iš tų dingusiųjų buvo nužudyti ir palaidoti keliose masinėse kapavietėse, rastose prie Igvalos miesto, esančio už maždaug 200 kilometrų į pietus nuo sostinės. Pasak tyrėjų, pirmųjų DNR analizės rezultatų laukiama šią savaitę.
Prokurorai sulaikė 26 Igvalos policijos pareigūnus, kaltindami juos bendrininkavus su gauja „Guerreros Unidos“ tą neramų rugsėjo 26-osios vakarą, kai dar šeši žmonės žuvo, o 25 buvo sužeisti.
Taip pat buvo suimti keturi tos gaujos nariai ir keturi kiti neįvardyti asmenys.
Igvalos merą, jo žmoną ir policijos viršininką taip pat siekiama apklausti, tačiau jie slapstosi.
Studentai anksčiau rengdavo radikalius protestus, tačiau jie tvirtina, jog į Igvalą buvo išvykę rinkti lėšų. Tuo tarpu pareigūnai sako, kad jaunuoliai grįždami namo užgrobė kelis autobusus, kaip jau ne kartą buvo padarę anksčiau.
Naujausi komentarai