Pereiti į pagrindinį turinį

Naujajame Kryme, patinka ar ne, išduodami rusiški pasai

2014-03-21 15:16
BNS inf.
Naujajame Kryme, patinka ar ne, išduodami rusiški pasai
Naujajame Kryme, patinka ar ne, išduodami rusiški pasai / Scanpix nuotr.

Jauna moteris atidaro savo darbovietės duris ir 40 užgriuvusių žmonių iš karto apipila ją klausimais: Krymo gyventojai triukšmingai – vieni noriai, o kiti priversti – reikalauja rusiškų pasų.

Pasų poskyrio darbuotoja išdalija formas, kuriose nurodyta, kokius reikia pateikti dokumentus: gimimo liudijimą, senąjį ukrainietišką pasą, nuotrauką. Taip pat – 200 Rusijos rublių (4 eurus), kurie yra naujoji antroji Krymo valiuta.

Minėta regiono sostinės Simferopolio pasų poskyrio darbuotoja bando atsakyti į pareiškėjų, kurių daugelis atėjo su Rusijos vėliavomis, jos spalvų kaspinais ar net Rusijos futbolo klubo marškinėliais, klausimus.

Krymiečiams buvo duotas mėnuo aiškiai deklaruoti norą likti ukrainiečiais, o be tokios deklaracijos jie automatiškai tampa Rusijos piliečiais, nors dar neturi rusiškų pasų.

Daug tūkstančių valstybinio sektoriaus darbuotojų susiduria su skausminga dilema: tapti Rusijos piliečiu arba prarasti darbą.

Neramūs pasikeitimai vyksta vos mėnuo po to, kai Kijeve buvo nuverstas prorusiškas prezidentas Viktoras Janukovyčius, o Rusija užėmė Krymą.

Tačiau 40 metų Konstantinas, kuris vilkėjo marškinėlius su Sylvesterio Stallone (Silvesterio Stalonės) atvaizdu, sakė, kad yra prorusiškas ir jau daug valandų laukia naujos pilietybės.

„Po 22 metų man jau užteks ukrainietiško paso“, – šypsodamasis sakė jis.

Šalia jo buvusi 29 metų Natalija sakė: „Šiuo metu Ukrainos pasas vis dar galioja, tad kurį laiką turėsime abu“.

„Tačiau vėliau, panašu, jo niekas daugiau nebepripažins“, – sakė ji ir paaiškino, kad pagal Ukrainos įstatymus žmonės negali turėti dviejų pasų.

Kitame miesto rajone pasų poskyris įsikūręs rausva spalva nudažytame namelyje tarp aptriušusių pilkų pastatų.

Viduje maždaug 50 žmonių, daugiausia – jauno amžiaus, nekantriai laukė savo eilės.

Tarp jų buvo Dmitrijus, kuris visada gyveno Simferopolyje ir kuris save laiko visų pirma krymiečiu.

„Tačiau dabar aš esu rusas“, – išdidžiai pridūrė jis.

Su šiuo nauju pasu jis būsiąs stipresnis ir turėsiąs „daugiau teisių“.

„Tai rusų civilizacijos suvienijimas“ ir „ukrainiečių okupacijos“ pabaiga, sakė jis.

Paklaustas, ką darys su senuoju pasu, jis atsakė: „Į šiukšliadėžę!“

Kariškių gyvenamajame komplekse į pietus nuo Simferopolio, šalia Perevalnojė bazės, grupė moterų laukė atvykstant pareigūno iš Rusijos federalinės migracijos tarnybos, kad užsiregistruotų.

Jos sudarė neformalų pasų prašančių žmonių sąrašą su 53 pavardėmis, į kurį įtrauktos ir ištisos šeimos.

„Noriu vieno!“ – sakė viena tų moterų, kuri atėjo paklausti, ar jai bus leista pasilaikyti savo ukrainietišką pasą.

Kas bus tiems, kurie nori likti Kryme nepasikeitę pilietybės, vis dar neaišku, kaip, pavyzdžiui, Anastasijai, lenkų, rusų ir ukrainiečių kalbų studentei, kuri nori būti vertėja.

Ji sakė susidūrusi su „sunkiu pasirinkimu“.

„Iki šių įvykių buvau, visų pirma, krymietė, bet dabar jaučiuosi ukrainietė. Nenoriu būti rusė! – sakė ji. – Maidano žmonės parodė, kad turi idėjų, bet Krymo žmonės jais nepasekė. Nenoriu būti to dalis“.

Jos žodžiai yra kontrastas Krymo promaskvietiško premjero Sergejaus Aksionovo ketvirtadienio džiūgavimui „Twitter“, kur jis parašė „Aš gavau rusišką pasą. Nesijaudinkit“ ir pridėjo šypsenėlę.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra