Pereiti į pagrindinį turinį

Teksase nuteistas vyras, nužudęs „Amerikiečių snaiperio“ įkvėpėją

2015-02-25 07:40
AFP-BNS inf.
Reuters nuotr.

Teksase vienas vyras antradienį buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos be galimybės kada nors išeiti į laisvę už tai, kad nužudė JAV karinio laivyno specialiųjų pajėgų (SEAL) narį, kurio gyvenimo istorija įkvėpė sukurti didžiulio populiarumo sulaukusį filmą „Amerikiečių snaiperis“ (American Sniper).

Po trumpiau negu tris valandas trukusio pasitarimo prisiekusieji vienbalsiai atmetė 27 metų Eddie Ray Routho (Edžio Rėjaus Ruto) pareiškimą, kad jis yra nekaltas, nes garsų snaiperį Chrisą Kyle'ą (Krisą Kailą) ir jo draugą Chadą Littlefieldą (Čadą Litlfildą) 2013 metų vasarį vienoje Teksaso šaudykloje nužudė apimtas pamišimo.

Ch.Kyle'o, kuris, kaip oficialiai teigiama, per keturias karines misijas nukovė 160 žmonių, istorija buvo įamžinta filme, kuriame šį karį suvaidino Bradley Cooperis (Bredlis Kuperis).

Dvi savaites trukęs bylos nagrinėjimas Irato apygardoje už maždaug 160 km į pietvakarius nuo Dalaso sulaukė didelio žiniasklaidos susidomėjimo. Šis procesas sutapo su režisieriaus Clinto Eastwoodo (Klinto Istvudo) prieštaringai vertinamos juostos, pagrįstos Ch.Kyle'o patirtimi Irako kare, išleidimu.

Kai buvo paskelbta nutartis, Chado Littlefieldo motina Judy Littlefield (Džudi Litlfild) paskelbė trumpą pareiškimą.

„Laukėme dvejus metus, kad Dievas suteiktų mums teisingumą dėl mūsų sūnaus – ir Dievas mūsų nenuvylė, – sakė ji. – Esame labai patenkinti, kad nutartis yra būtent tokia.“

E.R.Routho advokatai tvirtino, kad jų klientas yra nepakaltinamas dėl sutrikusios psichikos. E.R.Routhas, kuris anksčiau irgi tarnavo Jūros pėstininkų korpuse, teigė kenčiantis dėl potrauminio streso sindromo.

Po savo išpuolio 2013 metų vasario 2-ąją E.R.Routhas pavogė Ch.Kyle'o pikapą ir buvo vėliau suimtas savo sesers namuose.

Jis, kaip teigiama, prisipažino dėl tų nužudymų, pasiskundęs, kad „žmonės čiulpė jo sielą ir kad jis užuodžiantis kiaulių kvapą“.

„Amerikiečių snaiperis“ jau uždirbo per 320 mln. dolerių ir tapo pelningiausiu filmu apie karą.

Kritikai reiškė nepasitenkinimą, kad toje kino juostoje dėstomas siauras vienašališkas požiūris į Irako konfliktą ir idealizuojamas Ch.Kyle'as, kuris savo prisiminimų knygoje irakiečius įvardijo „laukiniais“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų