Per devintąsias aneksijos metines Kryme – netikėtas V. Putino vizitas

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šeštadienį apsilankė Kryme, pranešė valstybinė televizija.

Į Krymą Rusijos lyderis netikėtai nuvyko per devintąsias šio Ukrainos pusiasalio aneksijos metines.

Sevastopolio uostamiestyje prie Juodosios jūros V. Putinas, lydimas Maskvos paskirto Sevastopolio gubernatoriaus Michailo Razvožajevo, apsilankė meno mokykloje, parodė televizija „Rossija-1“.

„Mūsų prezidentas Vladimiras Vladimirovičius Putinas žino, kaip nustebinti. Gerąja prasme“, – parašė M. Razvožajevas platformoje „Telegram“.

Anot jo, V. Putinas vaikų meno mokyklos atidarymo ceremonijoje turėjo dalyvauti vaizdo ryšiu.

„Bet Vladimiras Vladimirovičius ėmė ir atvažiavo. Pats. Už vairo. Nes tokią istorinę dieną prezidentas visada yra su Sevastopoliu ir Sevastopolio žmonėmis“, – pažymėjo Maskvos paskirtas pareigūnas.

Bet Vladimiras Vladimirovičius ėmė ir atvažiavo. Pats. Už vairo. Nes tokią istorinę dieną prezidentas visada yra su Sevastopoliu ir Sevastopolio žmonėmis.

Į Krymą V. Putinas nuvyko praėjus dienai po to, kai Tarptautinis Baudžiamasis Teismas (TBT) išdavė jo arešto orderį dėl „neteisėtos“ ukrainiečių vaikų „deportacijos“.

„Įtariama, kad Rusijos prezidentas yra atsakingas už karo nusikaltimą, neteisėtą gyventojų (vaikų) deportaciją ir neteisėtą gyventojų (vaikų) perkėlimą iš okupuotų Ukrainos teritorijų į Rusijos Federacijos teritoriją“, – nurodė TBT.

Be meno mokyklos, V. Putinas apsilankė ir viename vaikų centre ir šios vietos, regis, buvo pasirinktos atsižvelgus į TBT sprendimą išduoti arešto orderį.

Rusija Krymą aneksavo 2014 metais ir didžioji dalis pasaulio pasmerkė šią aneksiją, kurią laiko neteisėta.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis reikalauja, kad Rusija pasitrauktų iš pusiasalio ir iš teritorijų, kurias Kremliaus pajėgos okupavo nuo 2022 metų vasario.

Tačiau V. Putinas nerodo jokių ketinimų atsisakyti užimtų teritorijų. Priešingai, penktadienį jis pabrėžė, kaip svarbu išlaikyti Krymą.

„Aišku, dėl Krymo ir Sevastopolio svarbiausias prioritetas dabar yra saugumo klausimai, – pareiškė jis. – Padarysime viską, ko reikia siekiant atremti bet kokias grėsmes.“

Prokremliški aktyvistai surengė mitingus prie ambasadų

Prokremliški aktyvistai šeštadienį, per devintąsias Krymo aneksijos metines, Maskvoje surengė mitingus prie šalių, kurias Rusija laiko „nedraugiškomis“, ambasadų, pranešė jaunimo judėjimas.

Prokremliškas jaunimo judėjimas „Molodaja Gvardija“ (Jaunoji gvardija) pareiškė, kad prie 20 „nedraugiškų“ valstybių, tokių kaip Jungtinės Valstijos, Prancūzija, Vokietija ir Lenkija, ambasadų demonstravo daugiau kaip 5 tūkst. žmonių.

Naudojant šiuos ginklus, taikus Krymas gali būti apšaudomas ir tai jau daroma.

Šios šalys „remia Ukrainą ... ir taip pat aktyviai tiekia mirtinus ginklus Ukrainos režimui“, pareiškė judėjimas.

Naujienų agentūros AFP žurnalistas matė apie 400 aktyvistų, kurie susirinko prie JAV ambasados Maskvoje ir laikė plakatus su užrašais „Krymas su Rusija visam laikui“ ir „Jungtinės Valstijos, jūs sėjate mirtį“.

„Naudojant šiuos ginklus, taikus Krymas gali būti apšaudomas ir tai jau daroma“, – naujienų agentūrai AFP sakė jaunimo judėjimo vadovas Antonas Demidovas.

„Tos šalys, kurios tiekia mirtinus ginklus, mes jas laikome šio nusikaltimo bendrininkais“, – pridūrė jis.

Pasak AFP žurnalisto, panaši demonstracija, kurioje dalyvavo apie 200 žmonių, buvo surengta prie Jungtinės Karalystės ambasados.

Rusija Ukrainai priklausantį Krymo pusiasalį aneksavo 2014 metais, surengusi vadinamąjį referendumą, kurio nei Kyjivas, nei Vakarai niekada nepripažino.

Didžioji dalis tarptautinės bendruomenės pasmerkė aneksiją, o Vakarai Maskvai paskelbė virtinę sankcijų.


Šiame straipsnyje: Vladimiras Putinasvizitas į Krymąkaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių