Europos Parlamentas rezoliucijoje smerkia Rusiją už Šiaurės Korėjos karių pasitelkimą kare prieš Ukrainą ir už naujų balistinių raketų bandymus. Šie veiksmai yra naujas karo etapas ir naujas pavojus visos Europos saugumui, pažymi europarlamentarai, ragindami ES ir Ukrainos partnerius atitinkamai reaguoti.
Jie reikalauja, kad jokios derybos dėl Ukrainos nevyktų nedalyvaujant Ukrainai, ragina ES siekti užtikrinti kuo platesnę tarptautinę paramą Ukrainai ir rasti taikų karo sprendimą. Europos Parlamentas taip pat ragina ES ir jos valstybes dalyvauti įgyvendinant Ukrainos taikos formulę ir sudaryti būtinas sąlygas antrajam aukščiausiojo lygio susitikimui dėl taikos surengti.
Smerkdami Iraną, Baltarusiją ir Šiaurės Korėją dėl jų teikiamos karinės paramos Rusijai, europarlamentarai ragina ES valstybes išplėsti ir sustiprinti sankcijas minėtoms valstybėms. Jie pažymi, kad tiek Rusijos karas prieš Ukrainą, tiek Šiaurės Korėjos dalyvavimas kare bei jos branduolinės ir raketų programos kelia rimtą grėsmę taisyklėmis grindžiamai tarptautinei tvarkai.
EP nariai taip pat ragina Kiniją nutraukti visą karinę ar dvejopo naudojimo pagalbą Rusijai, pridurdami, kad atsisakymas pakeisti poziciją šiuo klausimu gali rimtai pakenkti dvišaliams ES ir Kinijos santykiams. Kinija gali pasinaudoti savo didele įtaką Šiaurės Korėjai ir Rusijai įtampai sumažinti, įsitikinę europarlamentarai.
Rezoliucijoje ES Taryba raginama išplėsti sankcijas Rusijai, įtraukiant Rusijos žaliavas ir ypatingos svarbos sektorius, pavyzdžiui, metalurgiją, branduolinę energetiką, chemijos pramonę, žemės ūkį ir bankus.
EP nariai prašo ES valstybių stiprinti karinę paramą Ukrainai ir suteikti jai lėktuvų, ilgojo nuotolio raketų, modernių oro gynybos sistemų ir amunicijos bei apmokyti Ukrainos pajėgas. Visos ES ir NATO valstybės turėtų įsipareigoti kasmet teikti Ukrainai karinę paramą, kuri būtų ne mažesnė kaip 0,25 proc. jų BVP, mano europarlamentarai. Jie sveikina JAV prezidento Joe Biden sprendimą leisti Ukrainai naudoti pažangias raketų sistemas taikantis į karinius taikinius Rusijos teritorijoje. EP nariai taip pat ragina ES ir jos valstybes nares bendradarbiauti su nauja administracija Vašingtone, kad būtų stiprinamas abipusiškai naudingas transatlantinis bendradarbiavimas.
EP rezoliucijai dėl ES paramos Ukrainai stiprinimo pritarė 390 EP narių, 135 nepritarė, o 52 susilaikė.