Graikijos premjeras žada skaidrų traukinių katastrofos tyrimą

Graikijos ministras pirmininkas Kiriakas Micotakis (Kyriakos Mitsotakis) ketvirtadienį, kitą dieną po šalį supurčiusių masinių protestų, pažadėjo „absoliučiai skaidrų“ tyrimą dėl daugiausiai aukų per šalies istoriją pareikalavusios traukinių katastrofos.

Pradėdamas pirmą vyriausybės posėdį po 57 gyvybes nusinešusio vasario 28-osios susidūrimo, jis pažadėjo „absoliutų skaidrumą per tyrimą ieškant klaidų“.

Jis taip pat pažadėjo imtis „neatidėliotinų veiksmų probleminei padėčiai geležinkeliuose pagerinti“ ir teigė, kad „nuvers kalnus“, kad būtų užtikrintas saugos sistemų tobulinimas.

Avarija įvyko praėjusios savaitės antradienį, kai centrinėje Graikijoje krovininis traukinys susidūrė su keleiviniu traukiniu, kuriuo važiavo daugiau kaip 350 keleivių, tarp jų – daug studentų.

Susidūrimas įvyko, kai traukiniai buvo per klaidą nukreipti į tą patį kelią.

„Visi esame už tai atsakingi, turime būti pakankamai drąsūs, kad tai pripažintume“, – per televiziją transliuotuose komentaruose sakė K. Micotakis, kuris tikisi pergalės rinkimuose, numatytuose po kelių mėnesių.

Konservatorių lyderis teigė pajutęs pyktį ir gėdą, kai išgirdo vietos stoties viršininko, kuris esą netyčia nukreipė traukinius į tuos pačius bėgius, ir kitų geležinkelio darbuotojų pokalbius.

Tačiau jis taip pat dar kartą atsiprašė ir sakė, kad „mes... neturime slėptis už žmogiškųjų klaidų“.

K. Micotakis buvo apkaltintas bandymu kaltę suversti nepatyrusiam stoties viršininkui, o kritikai teigė, kad pagrindinė avarijos priežastis – netinkamas vyriausybės valdymas.

Visoje Graikijoje trečiadienį į gatves išėjo daugiau kaip 50 tūkst. protestuotojų, o geležinkelio darbuotojai surengė masinius streikus. Policija ašarinėmis dujomis vaikė padegamąsias bombas svaidžiusius protestuotojus prie parlamento Atėnuose.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių