Indijoje per parą pirmąkart mirė daugiau kaip 4 tūkst. užsikrėtusių koronavirusu

Indijoje per pastarąją parą mirė daugiau kaip 4 000 koronavirusu užsikrėtusių žmonių – daugiausiai per vieną dieną nuo COVID-19 pandemijos pradžios, šeštadienį pranešė vyriausybė.

Mirus 4 187 žmonėms bendras koronaviruso epidemijos aukų skaičius šalyje išaugo iki 238 270. Be to, buvo nustatyti dar 401 078 nauji COVID-19 atvejai, o bendras jų skaičius beveik pasiekė 21,9 milijono. Pagal šį rodiklį Indiją pasaulyje lenkia tik Jungtinės Valstijos.

Ekspertai, reiškę abejones dėl sergamumo ir aukų oficialiosios statistikos patikimumo, sako, kad dabartinės COVID-19 bangos pikas galbūt bus pasiektas tik gegužės pabaigoje. Šalyje taip pat garsėjo raginimai imtis griežtesnių nacionalinio lygio suvaržymų.

Opozicinės Kongreso partijos lyderis Rahulas Gandhi (Rahulas Gandis) ragino ministrą pirmininką Narendrą Modi (Narendrą Modį) šalies mastu paskelbti griežtą karantiną, nes priešingu atveju koronaviruso spartus plitimas gali būti „niokojamas“ Indijai ir kitoms šalims.

Jungtinė Karalystė jau pareiškė, kad Indijoje atrastas naujas koronaviruso variantas yra „keliantis nerimą“.

Vyriausybė, sulaukusi aštrios kritikos dėl naujos krizės valdymo, iki šiol daugiausiai leisdavo valstijų administracijoms pačioms pasirinkti savo kovos su koronaviruso epidemija priemones.

Didieji miestai, įskaitant Naująjį Delį ir Mumbajų, sulaukė paspirties, gavę papildomų medicininio deguonies atsargų, daugiausiai iš užsienio, taip pat didino lovų ligoninėse skaičių. Tuo metu pietinės Tamil Nadu, Karnatakos ir Keralos valstijos sugriežtino karantino priemones, kad pristabdytų žaibiškai didėjantį sergamumą.

Scanpix nuotr.

Karnataka, kurios didmiestis Bangaloras yra svarbus IT sektoriaus centras, siekdama sulėtinti viruso plitimą nuo pirmadienio paskelbė visuotinį uždarymą.

Šioje valstijoje per pastarąją parą nustatyta daugiau kaip 48 tūkst. naujų COVID-19 atvejų. Ypač sunki padėtis susiklostė Bangalore, kur įsikūrusios daugelis Indijos ir tarptautinių informacinių technologijų milžinių.

Šiame 9 mln. gyventojų turinčiame mieste per balandį mirė 1 907 COVID-19 pacientai, o per pirmąsias septynias gegužės dienas aukų skaičius padidėjo daugiau kaip 950.

Leisti nevaldomai plisti šiam virusui mūsų šalyje bus niokojama – ne vien mūsų žmonėms, bet ir visam pasauliui.

Manoma, kad didelį mirštamumo padidėjimą labiausiai lėmė deguonies ir lovų stygius intensyviosios terapijos skyriuose.

Kaimyninėje Keralos valstijoje, kur per pastarąją parą nustatyta apie 40 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, nuo šeštadienio prasidėjo devynių dienų griežtas karantinas. Tamil Nadu valstijoje, kurioje yra Čenajaus didmiestis, nuo pirmadienio prasidės 10 dienų uždarymas.

Sergamumas ir mirštamumas taip pat smarkiai padidėjo Vakarų Bengalijos valstijoje po regioninių rinkimų. Prieš balsavimą šioje valstijoje vyko dideli politiniai mitingai, organizuoti N. Modi ir jo varžovės – valstijos vyriausiosios ministrės Mamatos Banerjee (Mamatos Banerdži).

Šios valstijoje pagrindiniame mieste Kalkutoje taip pat kritiškai trūksta deguonies ir lovų ligoniams.

Praeitais metais hinduistų nacionalistų centrinė vyriausybė įvedė trijų mėnesių šalies masto griežtą karantiną, padėjusį nuslopinti pirmąją didelę COVID-19 bangą, bet taip pat padariusį didžiulę žalą ekonomikai.

Baiminamasi, kad naujas pliūpsnis gali sukelti sunkių padarinių trečios pagal dydį Azijos ekonomikos atsigavimui.

Vis dėlto didėjantys aukų skaičiai didino spaudimą vyriausybei imtis veiksmų.

R. Gandhi savo laiške premjerui rašė, kad „aiškios ir darnios strategijos dėl COVID ir skiepijimo stygius jūsų vyriausybėje... privedė Indiją prie itin pavojingos padėties“.

Scanpix nuotr.

N. Modi privalėtų „suprasti Indijos atsakomybę globalizuotame ir tarpusavyje sujungtame pasaulyje“ kaip šalies, kuri yra „šeštadalio žmonių šioje planetoje namai“, pridūrė opozicijos lyderis.

„Leisti nevaldomai plisti šiam virusui mūsų šalyje bus niokojama – ne vien mūsų žmonėms, bet ir visam pasauliui“, – pabrėžė R. Gandhi.

Vyriausybė į šiuos kaltinimus kol kas neatsakė.NAUJAUSI KOMENTARAI

manau

manau portretas
Laikas jau skaiciuot ne uzsikretusius virusu, o sergancius ko komplikacijomis. Ir viskas stotu i savo vietas. Atejo virusas visiems laikams, gyvensim su juo ir toliau, kaip gyvenam su daugybe kitu virusu. Baigt zaist su vakcinom, kurti vaistus nuo komplikaciju ir gyventi.

pagal gyventoju skaiciu

pagal gyventoju skaiciu portretas
tai Lietuva nenusileidzia mirtingumu!
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių