Du dešimtmečius trukusio B. al Assado režimo pabaiga yra „strateginis politinis Maskvos pralaimėjimas, įstūmęs Kremlių į krizę, Rusijai siekiant išlaikyti savo strategines karines bazes Sirijoje“, sakoma naujausiame sekmadienį paskelbtame ISW analitikų pranešime.
Islamistai sukilėliai, vos per kelias dienas užėmę didžiuosius Sirijos miestus Alepą, Hamą ir Homsą, sekmadienį įžengė į Damaską ir paskelbė nuvertę B. al Assado vyriausybę. „Rusijos negebėjimas arba sprendimas nesuteikti paramos B. al Assado režimui, kai Sirijos opozicijos puolimas sparčiai išplito į visą šalį, pakenks Rusijos, kaip patikimos ir veiksmingos saugumo partnerės, patikimumui visame pasaulyje, o tai savo ruožtu neigiamai paveiks V. Putino galimybes sulaukti pasaulio paramos kuriant jo trokštamą daugiapolį pasaulį“, – sakoma ISW pranešime.
ISW surinko „įtikinamų įrodymų“, jog Rusija kėlė sąlygas, kad galėtų evakuoti savo karinius objektus iš Sirijos, ir kad Rusijos karinės bazės nėra saugios.
„Net jei Rusija išlaikys kai kurias ar visas savo bazes Sirijoje, Maskvai tai bus didžiulis geopolitinis praradimas, nes tolesnis Rusijos įsitvirtinimas Sirijoje bus priklausomas nuo Sirijos opozicinių grupuočių, kurias Kremlius anksčiau vadino teroristinėmis, malonės“, – teigia JAV analitikai.
B. al Assadas išvyko iš Sirijos, anksčiau sekmadienį pranešė Rusijos užsienio reikalų ministerija, nepateikusi jokios informacijos apie savo buvusio sąjungininko buvimo vietą. Pranešime sakoma, kad Rusija palaiko ryšius su grupuotėmis Sirijoje. Maskva teikė kritinę karinę paramą B. al Assado režimui nuo 2015 metų.
Naujausi komentarai