Atitinkamas raginimas nuskambėjo sklandant spėlionėms, kad netrukus į valdžią sugrįšiantis prezidentas Donaldas Trumpas laikysis naujo požiūrio, pagal kurį Ukraina, be kita ko, gali būti stumiama sudaryti taikos susitarimą su ją užpuolusia Rusija.
„Paprasta tiesa yra ta, kad Ukraina šiuo metu nemobilizuoja ir nerengia užtektinai karių, jog kompensuotų savo nuostolius, patirtus mūšio lauke, ir neatsiliktų nuo didėjančių Rusijos kariuomenės gretų“, – pareiškė vienas aukšto rango J. Bideno administracijos pareigūnas, kuris kalbėjo su anonimiškumo sąlyga.
Paklaustas, ką Vašingtonas laiko tinkamu minimaliu amžiumi, pareigūnas nurodė, kad „būtų tikrai vertinga, jei jie apsvarstytų galimybę sumažinti šaukiamąjį amžių iki 18 metų“.
Stengdamasi atremti 2022 m. vasario mėnesį prasidėjusią visapusišką Rusijos invaziją, Ukraina jau sumažino minimalų mobilizacijos amžių – nuo 27 iki 25 metų.
J. Bideno Baltieji rūmai vėliau patikslino, kad nekalba apie tai, jog didžiulė JAV karinė pagalba Kyjivui priklausys nuo šaukiamojo amžiaus pakeitimų.
„Tikrai ir toliau siųsime Ukrainai ginklus ir įrangą. Žinome, kad tai yra gyvybiškai svarbu. Tačiau šiuo metu (gyvybiškai svarbūs) ir žmogiškieji ištekliai“, – pranešime cituojamas Nacionalinio saugumo tarybos atstovas Johnas Kirby‘is.
„Mes taip pat esame pasirengę išplėsti savo mokymo pajėgumus, jei jie imsis atitinkamų veiksmų, kad papildytų savo gretas“, – pridūrė jis.