JAV per šaudymus trijuose SPA centruose žuvo aštuoni žmonės

Aštuoniems žmonėms, įskaitant šešias azijiečių kilmės moteris, antradienį žuvus per šaudymus trijuose SPA centruose JAV Džordžijos valstijoje, buvo sulaikytas 21 metų įtariamasis, pranešė policija.

Šie incidentai įvyko pastaruoju metu padaugėjus neapykantos nusikaltimų prieš Amerikos azijiečių bendruomenę ir tvyrant nuogąstavimams, kad į azijiečių vadovaujamas įmones gali būti taikomasi sąmoningai.

Keturi žmonės žuvo per šaudymą „Young's Asian Massage“ centre netoli Akverto, Džordžijos sostinės Atlantos priemiesčio, pranešė leidinys „Atlanta Journal-Constitution“, remdamasis Čerokių apygardos šerifo biuru.

Čerokių apygardos šerifo biuro kapitonas Jay Bakeris (Džėjus Beikeris) sakė leidiniui, kad aukomis tapo dvi azijietės moterys, viena baltaodė moteris ir vienas baltaodis vyras. Dar vienas ispanakalbis vyras buvo sužalotas.

Atlantos policijos departamentas atskirai patvirtino, kad keturios moterys buvo rastos negyvos dviejuose šiaurės rytų Atlantoje įsikūrusiuose SPA centruose, žiniasklaidos įvardijamuose kaip „Gold Massage Spa“ ir „Aroma Therapy Spa“.

Policija „Atlanta Journal-Constitution“ sakė, kad visos keturios aukos Atlantoje yra azijietės.

Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“ citavo šalies Užsienio reikalų ministerijos patvirtinimą, kad keturios aukos yra korėjiečių kilmės.

Pareigūnai pranešė, kad dėl visų trijų šaudymo incidentų įtariamas 21 metų Robertas Aaronas Longas (Robertas Aronas Longas).

Remiantis vaizdo įrašais iš šaudymo vietų visuose trijuose SPA centruose Atlantos apylinkėse, „galima teigti, jog yra labai tikėtina, kad mūsų įtariamasis yra tas pats kaip ir Čerokių apygardos, ir jis yra sulaikytas“, naujienų agentūrai AFP sakė Atlantos policijos atstovas seržantas Johnas Chafee (Džonas Čafis).

Jis pridūrė, kad tyrėjai glaudžiai bendradarbiauja, „kad užtikrintai patvirtintų, jog mūsų bylos yra susijusios“.

Pasak leidinio, įtariamasis sulaikytas maždaug už 240 km nuo Atlantos.

R. A. Longas buvo sulaikytas po „trumpo persekiojimo“, sakoma Džordžijos saugumo departamento pranešime socialiniame tinkle „Facebook“.

Į nusikaltimo vietą Atlantos šiaurės rytuose atvykę pareigūnai „rado tris moteris, mirusias vietoje nuo, panašu, šautinių žaizdų“, sakoma miesto policijos departamento pranešime.

Įvykio vietoje esantiems pareigūnams buvo pranešta apie šūvius kitoje gatvės pusėje esančiame SPA, kur jie rado ketvirtą moterį, kuri, atrodo, buvo nušauta.

Sužeisto vyro dukterėčia Adriana Mejia (Adriana Medžaja) sakė, jog šeimą pribloškė dėdės pašovimas ir visi meldžiasi, kad jis pasveiktų.

„Niekada nežinai, kada atsidursi netinkamoje vietoje netinkamu laiku“, – sakė ji.

Tyrimą atlikti padeda Federalinis tyrimų biuras (FTB), AFP sakė atstovas.

Scanpix nuotr.

„Tai neamerikietiška“

Pastaraisiais mėnesiais padaugėjo pranešimų apie išpuolius prieš azijiečių kilmės amerikiečius, daugiausia pagyvenusius. Aktyvistų nuomone, išpuolius kursto pandemijos metu girdimos buvusio prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) ir kitų kalbos apie „kinišką virusą“.

Prieš pasirodant naujienoms apie nušautus žmones, duomenis apie diskriminacijos, neapykantos ir ksenofobijos incidentus renkanti nevyriausybinė organizacija „Stop AAPI Hate“ paskelbė ataskaitą, rodančią, kad gerokai padaugėjo neapykantos nusikaltimų prieš azijiečių kilmės amerikiečius, ypač moteris.

Incidentų, apie kuriuos organizacijai buvo pranešta nuo 2020 metų kovo iki šių metų vasario, suvestinė rodo, kad kone 70 proc. apklaustų azijiečių kilmės amerikiečių sakė patyrę žodinį įžeidinėjimą, o kiek daugiau nei 10 proc. nurodė patyrę fizinį smurtą.

Nors rasinį motyvą gali būti sunku nustatyti, Kalifornijos valstijos universiteto San Bernardine Neapykantos ir ekstremizmo tyrimų centras taip pat pranešė, kad, jo duomenimis, neapykantos nusikaltimų prieš azijiečių kilmės amerikiečius 16 JAV didmiesčių, įskaitant Niujorką ir Los Andželą, kone patrigubėjo, nors bendras neapykantos nusikaltimų skaičius sumažėjo 7 procentais.

Džordžijoje gyvena beveik 500 tūkst. azijiečių kilmės žmonių – kiek daugiau nei 4 proc. visų gyventojų, nurodo nevyriausybinė organizacija „Asian American Advocacy Fund“.

Džordžijos demokratų partija antradienio nusikaltimus pavadino siaubingais.

„Toliau aiškėjant detalėms ši ataka, deja, atitinka nepriimtiną, šios pandemijos metu smarkiai išaugusio smurto prieš azijiečių kilmės amerikiečius modelį“, – sakė valstijos partijos pirmininkė, JAV Atstovų Rūmų narė Nikema Williams (Nikema Viljams).

Praėjusį ketvirtadienį kreipdamasis į šalies gyventojus prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) griežtai pasmerkė „baisus neapykantos nusikaltimus prieš azijiečių kilmės amerikiečius, kurie yra puldinėjami, kaltinami ir verčiami atpirkimo ožiais“.

„Tai neteisinga. Tai neamerikietiška. Ir tai turi liautis“, – sakė prezidentas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Antropologas

Antropologas portretas
Rode itariamojo nuotrauka per TV - ryzas arabas. Slykstyne.

Arijas

Arijas portretas
Ka, vel zooparke pamirso narva uzdaryti?
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių